آمازون 500 میلیون دلار در بازار آنلاین مواد غذایی هند سرمایه‌گذاری خواهد کرد

شرکت تجارت الکترونیک آمازون به دنبال کسب اجازه از وزارت بازرگانی هند است. این شرکت قصد دارد 500 میلیون دلار در بخش فروش مواد غذایی این کشور سرمایه‌گذاری کند. طبق گزارش‌هایMarketWatch این شرکت به دنبال فروش مواد غذایی به هندی‌ها از طریق پلت فرم آنلاین خود است.

دو مقام دولتی هند تائید کردند، بعدازاینکه دولت هند محدودیت‌ فعالیت خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان خارجی (به‌خصوص در مورد محصولات غذایی) را کمتر کرد، آمازون پیشنهاد خود را به این دولت ارائه کرد.

سخنگوی آمازون گفت: «حمایت‌های دولت از سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی به‌منظور قوت بخشیدن به زنجیره تأمین غذایی ما را به وجد آورده است. شرکت ما برای تائید همکاری و دستیابی به این چشم‌انداز به همکاری دولت نیازمند است.»

این سخنگو اطلاعات دقیقی از میزان دقیق سرمایه‌گذاری در اختیار ما قرار نداد اما واضح است که این شرکت به دنبال ایجاد تحولی بزرگ در بازار آنلاین هند است.

به نظر می‌رسد آمازون، روزهای سخت را پشت سر گذاشته است. بزرگترین شرکت خرده فروشی دنیا به خاطر فروش دو محصول که فضای این بازار آنلاین(هند) رو به رشد را متشنج می‌کرد در تیررس رسانه‌های اجتماعی قرار داشت و جو دیپلماتیک سنگینی را پشت سر گذاشت.

اولین حرکت آمازون فروش پادری منقش به پرچم ملل بود که بیش از یک میلیارد دلار فروش کرد. بعد از آگاهی از این موضوع، وزیر امور خارجه هند سوشما سواراج، این شرکت را تهدید کرد که اگر فروش محصول را متوقف نکند، فرایند صدور روادید مقامات آمازون را متوقف خواهند کرد و روادید قبلی آن‌ها نیز لغو خواهد شد.

آمازون به‌سرعت محصول موردنظر را از لیست خارج و عذرخواهی کرد. خیلی از این ماجرا نگذشته بود که این بار صندلی با طرح چهره ماهاتما گاندی توجهات کاربران را به خود جلب کرد این بار، شاکتیکانتا داس، دبیر امور اقتصادی هند در توئیتی خطاب به آمازون گفت: «آمازون بهتر است رفتار خود را اصلاح کند و دست از گستاخی نسبت به نمادهای هندی بردارد. وگرنه به ضرر خودش تمام خواهد شد.»

و این بار هم به‌سرعت محصول موردنظر از سایت حذف شد. این واکنش‌های سریع نشان‌دهنده اهمیت هند برای آمازون است. غول خرده‌فروشی جهان میلیاردها دلار برای تثبیت جایگاه خود در بازارهای آنلاین در حال رشد ملل سرمایه‌گذاری کرده است.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز