افزایش 4.1 درصدی فروش توسط تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک فروش را افزایش داده است

فروش خرده فروشی‌ها در ماه دسامبر، در مقایسه با سال گذشته 4.1 درصد افزایش داشت و این به خاطر جریان تقویت‌شده توسط تجارت الکترونیک و فروش‌های خودکار است.

بر اساس گزارشی، فروش خرده‌فروشی‌ها در طی ماه دسامبر 0.6 درصد افزایش یافت و گوی سبقت را از ماه نوامبر ربود. در بین تمام خرده‌فروشی‌هایی که باعث این افزایش شده‌اند، آمازون (Amazon) و ای‌بی (ebay)، در گروه تجارت الکترونیک به شدت باعث تقویت این روند شده‌اند. هم‌چنین دسته‌ی فروش‌های خودکار نیز در طی ماه دسامبر قوی ظاهر شده‌اند.

در حالی که بازیکنان میدان تجارت الکترونیک از فروش‌های بالا در طی این ماه لذت می‌برند، اوضاع برای فروشگاه‌های عمومی کالا چندان خوب نبود. فروش در این فروشگاه‌ها از ماه نوامبر تا دسامبر 0.5 درصد کاهش داشت و این کاهش در یکسال گذشته برابر با 2.8 درصد بوده است. در کل سال 2016، فروش خرده‌فروشان 3.3 درصد افزایش داشت که از سال 2015، 2.3 درصد رشد داشته است.

داده‌های فروش در جمعه، 13 ژانویه منتشر شد و عجیب نیست که فروشی که در تعطیلات اتفاق افتاده است نیز در این گزارش در نظر گرفته شده است. برای فروشگاه‌های Macy’s و Kohl’s اخبار وضعیت خوبی را نشان نمی‌دهد. در اوایل ژانویه فروشگاه Macy’s اعلام کرد که می‌خواهد نیروی کارش را با 4 درصد کاهش، به 6200 نفر برساند. با توجه به تعطیلات ناامید کننده‌ای که Macy’s گذراند، برای هر سهم این فروشگاه سودی برابر با 2.95 تا 3.10 دلار انتظار دارد که در برابر سود 3.40 دلاری گذشته با کاهش رو‌به‌روست.

در همین زمان، Kohl’s نیز چشم انداز خود را کاهش داد. این فروشگاه برای هر سهم سودی برابر با 2.92 تا 2.97 دلار انتظار دارد که از رقم 3.12 تا 3.32 دلاری گذشته ناامیدکننده‌تر است. این شرکت هم‌چنین به ضعف در فروش تعطیلات اذعان کرده است.

در سوی مقابل، آمازون بهترین فروش تعطیلات خود را تجربه کرد که این نشان‌دهنده‌ی اقبال بیشتر مردم به خریدهای اینترنتی است.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز