اپل تولید آیفون 7 را کاهش می دهد

 

 

اپل و کاهش 10 درصدی آیفون 7 در سال جاری

اپل (Apple) می‌خواهد تولید آیفون 7 را در سال 2017 حدود ده درصد کاهش دهد. بر اساس گزارشی از Nikkei Asian Review، این کاهش تولید در سه ماه اول سال اتفاق می‌افتد و به خاطر تولید آیفون 6s از ژانویه تا مارس 2017 به اوج خود می‌رسد. در سال گذشته این شرکت تولید آیفون  6s را کاهش داد تا فروش آیفون 7 افزایش یابد، اما فروش آن از آن چیزی که انتظار می‌رفت کمتر بود و این باعث شد تا این شرکت آمریکایی تولید خود را کاهش دهد. این گزارش اشاره می‌کند که هم آیفون 7 و هم آیفون 7 پلاس مشمول کاهش تولید می‌شوند. گوشی آیفون 7 پلاس همچنان گوشی محبوبی است، اما کمبود سنسورهای دوربین این گوشی اپل را مجبور کرد تا عقب نشینی کند زیرا نمی‌تواند تقاضاهای مشتریان را ارضا کند.

اپل در حالی از کاهش تولید می‌گوید که در ژاپن، تقاضا برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس همچنان بالاست که عمدتاً به خاطر قابلیت پرداخت بدون تماس و با استفاده از یک تراشه‌ی خواننده‌ی IC می‌باشد. با این وجود، ژاپن تنها 10 درصد از فروش جهانی اپل محسوب می‌شود و این به هیچ وجه جبران کننده‌ی تقاضای کم بازار نیست. اما فقط اپل نیست که از بی‌رونقی تقاضای این محصول رنج می‌برد. سازندگان قطعات هم مشمول ضرر می‌شوند، اما این مسئله با سفارشاتی از سازندگان تلفن همراه و فناوری‌های داخل ماشین از چین جبران می‌شود.

ممکن است آیفون 7 خوب از آب در نیامده باشد، اما این موضوع اپل را از لانچ به موقع آیفون 8 باز نمی‌دارد. آیفون 8 دارای یک طراحی کاملاً جدید با صفحه نمایش گوشه به گوشه OLED است و دکمه فیزیکی home ندارد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز