آمازون در 18 ماه آینده، صد هزار شغل جدید ایجاد می‌کند

آمازون ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را در دستور کار خود قرار می‌دهد

شرکت آمازون از برنامه‌هایش برای استخدام بیش از 100000 نفر در 18 ماه آینده در آمریکا خبر داد. این، در پی اصرار رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دونالد ترامپ، مبنی بر استخدام بیشتر آمریکایی‌ها اتفاق افتاد.

افزایش کارکنان برای شرکتی که در بخش‌های مختلفی مانند مواد غذایی، سخت‌افزار و فیلم، تا فشن و خدمات دیگر فعالیت می‌کند، اتفاق عجیبی نیست. اما این حرکت می‌تواند ترامپ را، که در کمپین انتخاباتی با جف بزوس (Jeff Bezos)، مدیرعامل آمازون درگیر شده بود، آرام کند.

بزوس و ترامپ در طی کمپین‌های انتخاباتی، در فضاهای عمومی با یکدیگر به جدل می‌پرداختند. به عنوان مثال بزوس عنوان کرده بود که ترامپ را با یکی از راکت‌هایش به فضا خواهد فرستاد و ترامپ جواب داده بود که “آمازون” مشکل عدم اعتماد دارد و بزوس را متهم به استفاده از واشنگتن پست (Washington Post) برای تأثیرگذاری بر روی سیاستمداران کرده بود. بعد از پیروزی ترامپ، بزوس توییت کرد: «من برای یک بار، بازترین ذهنم را در اختیار او می‌گذارم».

بزوس یکی از رهبران فناوری‌های پیش‌رو بود که ماه پیش در منهتن با ترامپ ملاقات کردند تا درباره‌ی مسائل مهم گفتگو کنند. مشاغل، مهاجرت و چین از موضوعات مهم مورد بحث بود. از آن زمان، بسیاری از شرکت‌ها، از IBM گرفته تا Ford و علی‌بابا، شوخی‌هایی در زمینه‌ی استخدام در فضای عمومی انجام دادند. در تماسی که سخنگوی ترامپ با خبرنگاران انجام داد، عنوان کرد که ترامپ خوشحال می‌شود تا در تصمیم‌گیری‌های آمازون نقشی داشته باشد.

آمازون عنوان کرده است که فعالیت در این فرصت‌های شغلی برای همه‌ی مردم در سراسر کشور با هر تجربه‌‌ی کاری، تحصیلات و مهارت‌ها امکان‌پذیر است و از مهندس تا برنامه‌ نویس تا کارآموزان را شامل می‌شود. این شرکت همچنین گفته است که در کسب و کارهایی مانند Marketplace و Amazon Flex صدها فرصت شغلی برای کسانی وجود دارد که نیاز به انعطاف‌پذیری دارند و می‌خواهند کارآفرین باشند یا زمان‌بندی خود را داشته باشند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز