اینتل تجربه‌ی خرید اینترنتی را ارتقا می‌دهد

خرید اینترنتی بهتر با استفاده از فناوری‌های جدید

اینتل باور دارد که فناوری‌های فروش می‌توانند ارتقا پیدا کنند و تصمیم گرفته است که با بسترهای نرم‌افزاری فروش تعاملی (Responsive Retail Platform) به خریدهای اینترنتی کمک نماید.

این طرح جدید مجموعه‌ای از حواس انسان و کیت‌های نرم‌افزاری است که با هم به صورت یک بسته‌ی درون فروشگاهی عمل می‌کنند. هدف این سیستم این است که مدیریت موجودی فروشگاه را بهبود دهد و همچنین تعامل بهتری را با خریدار برقرار کند. جمع‌آوری داده‌ها برای کالاهای خریداری شده و تجربه‌ی خرید خصوصی‌تر از دیگر مزایای چنین طرحی است. اینتل قصد دارد که در پنج سال آینده بیش از 100 میلیون دلار برای چنین طرحی سرمایه‌گذاری کند.

بر طبق گزارش National Retail Federation، مدیر عامل شرکت اینتل، Brian Krzanich عنوان کرد که با استفاده از این فناوری فروشندگان چگونه می‌توانند از واقعیت مجازی استفاده کنند تا تجربه‌ی بهتری را برای خریداران خلق کنند. مثل اینکه مشتری به مدل‌های فروشگاه در گوشی تلفن همراه خود به صورت سه بعدی دسترسی پیدا کند و یا بتواند با یک دید مجازی لوازم خانگی را در خانه‌ی خود جای دهد تا ببیند که کدام مبل یا میز برای منزلش مناسب است.

بعد از اینکه این طرح اجرایی شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ این سوالی است که پنج سال بعد می‌توان به آن پاسخ گفت. اما با آنچه که آن‌ها اکنون نشان می‌دهند، می‌توان حدس‌هایی زد. در این طرح روبات Simbe Robotics’ Tally وجود دارد که هزینه‌ها را در فروشگاه‌ها نگه می‌دارد، برای مثال، یکی از ابزارهای این روبات با نام ShopperMXTM HIVE به فروشندگان یک دید واقعیت مجازی از ترتیب کالاها در فروشگاه می‌دهد.

اینتل حقیقتاً در حوزه‌ی فروش فعالیت نمی‌کند، بلکه می‌خواهد به یک نام مطرح برای رشد اینترنت در تمام مسائل تبدیل شود. خرده‌فروشی به فناوری هوشمند به دید موجی در آینده نگاه می‌کند، هرچند در حال حاضر ممکن است کمی ترسناک باشد. تمام این‌ها به این مسئله بستگی دارد که شرکت‌های فناوری در پنج سال آینده چه چیزهایی را خواهند ساخت و چه مسیری را در پیش خواهند گرفت.

 

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز