خرید اینترنتی در کدام کشورها بیشتر استفاده می‌شود؟ (اینفوگرافی)

مردم هر کشور چه میزان خرید اینترنتی انجام می دهند؟

شهروندان هنگ کنگی با فاصله قهرمانان تجارت الکترونیک در جهان هستند. بر اساس داده‌های شرکت Statista در آلمان، متوسط مصرف سالانه‌ی خرید اینترنتی در هنگ کنگ 2868 دلار برای هر نفر می‌باشد. دومین کشوری که بیشترین خرید اینترنتی را انجام می‌دهد، نروژ با متوسط 2448 دلار برای هر نفر است و اسرائیل با متوسط 2171 دلار در سال برای هر نفر رتبه‌ی سوم را به خود اختصاص داده است.

خرید اینترنتی رابطه‌ی مستقیمی با ثروت کشورها دارد و تنها کشورهایی در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته‌اند که به طور قابل قبولی به اینترنت وصل هستند.

در نقطه‌ی مقابل خرید فراوان هنگ کنگ، نروژ و اسرائیل، مردم فیلیپین به طور متوسط تنها 38 دلار در سال به خرید اینترنتی اختصاص می‌دهند.

در این بررسی در هر قاره کشورهایی که از لحاظ اینترنتی در وضعیت مطلوبی قرار دارند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در قاره آمریکای شمالی کشور آمریکا خرید اینترنتی بالاتری نسبت به کانادا دارد و در جهان رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. در آمریکای جنوبی کشورهای مکزیک، برزیل و آرژانتین در وضعیت مشابهی نسبت به یکدیگر قرار دارند. در آفریقا و خاورمیانه، کشور اسرائیل با اختلاف خرید آنلاین بیشتری از سایر کشورها انجام می‌دهد و بعد از آن عربستان سعودی قرار دارد.
 
در اروپا، نروژ در صدر خریدهای اینترنتی قرار دارد و کشورهای دانمارک، انگلیس، سوئیس و فنلاند در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. در قاره آسیا،‌ بعد از هنگ کنگ که در صدر جهان قرار دارد،‌ مردم سنگاپور بیشترین خرید آنلاین را انجام می‌دهند و بعد از آن کشور ژاپن قرار دارد.
بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز