خرید اینترنتی در مردان 60 درصد بیشتر از زنان با اقبال مواجه می شود.

بیش از 60 درصد از افرادی که خرید اینترنتی انجام می دهند، مرد هستند

بیش از 60 درصد از افرادی که خرید اینترنتی انجام می دهند، مرد هستند

بیش از 60 درصد از افرادی که خرید اینترنتی انجام می دهند، مرد هستند

بر اساس گزارش فلیپ کارت بیشتر از 60 درصد از کاربران خرید اینترنتی در سال 2016 مردان هستند که خریدهای آن‌ها بیشتر کالاهای الکترونیکی، تجهیزات صوتی شخصی، کفش و محصولات سبک زندگی هستند. این در حالی است که 57 درصد از کاربران اینترنت را زنان تشکیل می‌دهند. در این مطالعه افراد بین 25 تا 34 سال فعالترین گروه در بین خریداران اینترنتی هستند. جالب توجه است که 15 درصد از خریداران در گروه سنی بالاتر از 45 سال قرار دارند، درحالی که به نظر می‌رسید این افراد در مقابل خرید اینترنتی مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.

این مطالعه نظرات بیش از 100 میلیون مشتری هندی که خرید اینترنتی انجام می دهند را از 1 ژانویه تا 15 دسامبر مورد تحلیل و بررسی قرار داد. برندهای برتری که در طول سال مورد علاقه کاربران بودند عبارتند از: سامسونگ، Lenovo، SanDisk، Mi و UCB.

در 2016 فروش محصولات برندها در بخش‌های مختلف افزایش چشمگیری را تجربه کرد. دسته‌هایی مانند پوشاک، تلفن همراه هوشمند و وسایل الکترونیکی در خریدهای اینترنتی از سایر دسته ها پیشی گرفتند.

جالب توجه است که در پژوهش‌هایی که در ایران انجام شده است نیز خرید اینترنتی در میان مردان طرفداران بیشتری دارد و زنان به خرید حضوری علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

عوامل مختلفی در تصمیم افراد برای انجام خرید اینترنتی تأثیرگذار است. از جمله این عوامل می‌توان به سطح تحصیلات، دسترسی به اینترنت، درآمد، روحیه ریسک پذیری و… اشاره کرد.

منبع خبر

Share

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *