راهنمای خرید عطر

 

عطر چیست؟
عطرها از 78 الی 95 درصد الكل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. میزان اسانس روغنی در عطرها متفاوت میباشد .بر همین اساس ،نام های مختلفی برای عطر ها انتخاب شده است.
 

رتبه بندی عطرها ازنظر ماندگاری و پخش بو

پرفیوم‌ها:  در رتبه اول ،پرفیوم‌ها با 22درصد اسانس روغنی ، بهترین و بادوام‌ترین نوع رایحه‌ها را به خود اختصاص میدهند.

ادو پرفیوم‌ها:  ، با داشتن 15 الی 22درصد روغن‌های معطر در رتبه دوم قرار میگیرند.

ادوتویلت‌ها:  8 تا 15درصد اسانس روغنی دارندکه در رتبه سوم ،عطر ها قرار دارند.
ادكلن‌ها:  حدود 4درصد روغن دارند که اکثرا برای مردان استفاده میشوند.

ادوفرش‌ها: تنها 3درصد اسانس روغنی دارند که میتوان گفت رقیق‌ترین عطرها ادوفرش‌ها هستند و مناسب کسانی میباشد كه دل‌شان می‌خواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد.

 

هرچقدر میزان اسانس روغنی یك عطر بیشتر باشد ماندگاری‌ اش طولانی تر و قیمتش بیشتر خواهد بود.حال بسته به استفاده شخصی و محیطی که قرار است در آن قرار بگیرید،نوع عطر خود را انتخاب کنید.در این میان،اکیدا توصیه میشود ،عطری که سرکار استفاده می‌کنید بهتر است با عطری که در ميهمانی می‌زنید متفاوت باشد.

به طور مثال برای مهمانی‌ها دسته اول و دوم گزینه‌های بسیار مناسبی هستند، مخصوصا برای آن هایی که دوست ندارند عطرشان را به همراه‌شان ببرند و مجددا تجدیدش كنند.

برای استفاده‌های روزمره و محیط‌های كاری، از ادوتویلت‌ها و ادوفرش‌ها استفاده كنید كه رایحه‌های رقیق و ملایمی دارند.

این روز ها ادوپرفیوم‌ها و ادوتویلت‌ها، بیشترین تولید خودشان را دارند. چون نسل های امروزی بیشتر از هر چیزی خواهان ماندگاری هستند و هردو این عطر ها از ماندگاری نسبتا بالایی برخوردار هستند.

سن و سال نیز تاثیر بسزایی در انتخاب  عطر دارد .اغلب سازنده‌های عطر بر روی شیشه پیشنهاد اینکه عطر برای چه سن‌هایی مناسب است را می‌نویسند. اما عمدتا هر چه سن پایین‌تر باشد، عطر ملایم، خنک، میوه‌ای، برگی و گلی بهتر است. حال  سن  هر چه بالاتر می‌رود ادویه و چوب وارد آن می‌شود و برای این سن مناسب‌تر است.

 

نگهداری عطر
شیشه عطرها را در جاهای گرم یا در معرض نور خورشید قرار ندهید. این امر باعث از بین رفتن مقدار زیادی از بوی عطر و در عین حال تیره شدنش می‌شود. به دلیل است كه بسیاری از تولید‌كنندگان عطرها شیشه‌های تیره یا مات را برای عطرشان انتخاب می‌كنند. بعد از استعمال عطر نیز از محكم بسته شدن درآن مطمئن شوید.

عطری را که انتخاب میكنید ،به گونه ایی باشد که انگار برای شما ساخته شده است، عطری كه با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید.انتخاب عطر حتی بسته به نوع پوست هر كسی، میزان خشك یا چرب بودنش متفاوت است .پس اگر از عطری که از دوست خود استشمام کردید و بسیار رایحه آن را پسندید ،لزوما خریداری نکنید.

 

 

هرگز عطر ارزان نخرید

یك عطر ارزان قیمت نه چندان معروف هرگز نمی‌تواند جای برند‌های معتبر سازنده عطر را بگیرد. در مورد عطرهای نامرغوب باید بدانید كه امکان دارد كمی پس از استفاده بدبو شوند. به همین سبب اگر از این نوع عطرها دارید آن‌ها را به هیچ‌وجه روی لباس‌تان اسپری نكنید.

عطر را معمولا روی لباس اسپری نمی‌كنند. مخصوصا پرفیوم‌ها و ادوپرفیوم‌ها، زیرا میزان روغن آن‌ها زیاد است و روی لباس لكه می‌اندازد. اما اگر خیلی دوست دارید لباس‌تان هم بوی عطر بدهد، می‌توانید عطر را روی لباس‌های تیره و با فاصله اسپری كنید، آن هم در محل‌هایی كه  اصلا به نظر نمی‌آیند، مانند زیر یقه لباستان.

 

 

حتما عطر اصل خریداری کنید

نسبت به خرید عطر اصل، حساسیت به خرج دهید زیرا عطرها مستقیما با سیستم تنفسی شما سروكار دارند. اگر عطر شما نامرغوب باشد احتمال این‌كه به بدن‌تان و حتی به محیط‌ زیست صدمه بزند زیاد است. این روزها زیاد دیده می‌شود كه دستفروش‌ها عطرهایی را با شكلی شبیه عطرهای اصل می‌فروشند و متاسفانه عده‌ای هم این عطرها را خریداری میکنند.اگر به سایت های مرجع فروش عطر مورد نظرتان سربزنید ،با یك جست‌وجوی ساده متوجه خواهید شد كه قیمتش حدودآ چقدر است. حال چگونه امکان دارد همان عطر را با یك دهم قیمت بفروشند و ادعا کنند اصل هم هست؟ حتی اگر گفتند به خاطر نداشتن جعبه به قیمت پایین فروخته می‌شوند باور نكنید؛ این عطرها تقلبی هستند.

 

 

برای خرید عطر های اصل به راحتی میتوان به سایت های مرجع این عطر ها رجوع کرد و با خیال راحت آن را خریداری نمود.

 

منبع : زندگی ایده آل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز