چگونه ساعت اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

قبل از اینکه اقدام به خرید یک ساعت لوکس کنید، باید تحقیقاتی در مورد برند و مدلی که می‌خواهید بخرید انجام دهید. مطمئن‌ترین راه برای خرید ساعت اورجینال، خرید از سایت اصلی همان برند است یا اگر تمایل دارید از سایت‌های فروش آنلاین معتبری مانند آمازون یاای‌بی خرید کنید، حتماً دقت کنید که فروشنده‌ی آن معتبر باشد یا ترجیحآً نماینده‌ی سایت اصلی باشد.

 

مرحله اول: به تیک تاک ساعت گوش کنید

یک ساعت با کیفیت از هزاران جزء متحرک کوچک و با کیفیت ساخته شده است. بنابراین، در حالت کلی شما صدای تیک تاک زیادی نمی‌شنوید. برای امتحان، بدنه‌ی ساعت خود را کنار گوشتان بگیرید و به دقت به آن گوش دهید.

مرحله دوم: به اشتباهات آشکار دقت کنید

طراحان ساعت‌های با کیفیت، استانداردهای کیفی بالایی را مدنظر قرار می‌دهند. بنابراین، هر تفاوت رنگ، خراش و یا غلط املایی نشان دهنده‌ی تقلبی بودن آن است. طراحان ساعت نشانه‌هایی از اصالت را در نقاط مختلفی از محصولاتشان قرار می‌دهند. محل این نشانه‌ها بین مدل‌های مختلف متفاوت است. تحقیقات خود را قبل از خرید ساعت انجام دهید تا ببینید باید دنبال چه نشانه‌ای باشید. بعد از آن، مطمئن شوید که حروف درستی بر روی نشانه‌ها درج شده است و به راحتی قابل خواندن است.

برای مثال، اکثر مدل‌های مدرن ساعت Rolex، یک تاج بر روی صفحه، یک تاج بر روی بند و یک تاج بر روی مکانیسم‌های پشت آن دارند.

مرحله سوم: صفحه ساعت را امتحان کنید

طراحان ساعت‌های لوکس از مواد معدنی با ارزشی مانند یاقوت کبود برای صفحه‌ی ساعتهایشان استفاده می‌کنند. ساعت‌های ارزان‌تر با بلورهای معدنی دیگری ساخته می‌شوند. برای انکه بفهمید ساعت شما از چه ماده معدنی ساخته شده است، آن را از کنار نگاه کنید تا فیلترینگ رنگ را مشاهده کنید.

اگر ساعت شما از یاقوت کبود ساخته شده باشد، یک سایه بنفش خواهید دید. اما اگر ساعت شما تقلبی باشد، یک سایه سبز می‌بینید.

مرحله چهارم: بند ساعت را امتحان کنید

ساعت‌های اصل معمولاً یک یا دو نشان بر روی قفل دستبند دارند. اگر مکانیسم قفل ساعت بسیار ساده است یا حلقه‌های بند آن به نرمی حرکت نمی‌کند، احتمالاً این ساعت تقلبی است.

بند ساعت‌های اورجینال معمولاً سنگین هستند، براق به نظر می‌رسند و به نرمی حرکت می‌کنند. به نشانه‌های داخل قفل تاشو نیز دقت کنید.

مرحله پنجم: به سریال نامبر دقت کنید

سریال نامبر بند ساعت و جعبه‌ی آن باید با یکدیگر یکسان باشند. بعضی از ساعت‌ها همچنین یک برچسب سریال نامبر در پشتشان دارند. درباره‌ی ساعت‌هایی که بدون جعبه فروخته می‌شوند آگاه باشید. احتمال تقلبی بودن آن‌ها بیشتر است. در جعبه‌ی ساعت‌های اصل،‌ شناسنامه و گارانتی یک تا دو ساله وجود دارد و جنس جعبه‌ها نیز بسیار مرغوب است.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز