بازار جهانی تبلت با کاهش روبه رو می شود :.: چارسوق، خرید بدون مرز :.:

سقوط جهانی بازار تبلت

سقوط جهانی بازار تبلت

بر اساس آخرین گزارشات از شرکت داده‌های بین‌المللی (International Data Corporation)، در مورد فروش فصلی تبلت به صورت جهانی، بازار جهانی تبلت، به طور سالانه 8.5 درصد کاهش را تجربه می‌کند. در اولین فصلل سال 2017، فروش 36.22 میلیون تبلت رقم خورد که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مشخصاً،  IDC این کاهش را در تبلت‌های سنتی مشاهده کرده است. تبلت‌هایی که کیبردهای جداشدنی دارد و تبلت‌هایی که بیشتر به لپتاب شبیه هستند، این کاهش را کمتر مشاهده کردند و در واقع با رشد ثابتی روبه‌رو بوده‌اند.

رایان ریث (Ryan Reith)، قائم مقام برنامه‌ی IDC در رهگیری ابزارهای همراه درباره‌ی بازار تبلت به طور کلی و اینکه مشتریان چگونه در موفقیت آن نقش دارند، گفت: «همانگونه که اکثریت می‌دانند، بازار تبلت که در سال 2010 با عرضه‌ی آیپد (iPad) آغاز به کار کرد، علارغم تلا‌ش‌های ناموفق سایر تولیدکنندگان در این سال‌ها به این نقطه رسیده است. نرخی که در آن بازار تبلت از سال 2010 تا 2013 رشد داشته است، شبیه بسیاری از بازارهای مشتری محور دیگری که می‌شناخته‌ایم نبوده است. بنابراین،‌ این نشان می‌دهد که به دلایل بسیاری مشتریان کمتر تمایل دارند که تبلت‌هایشان را به‌روزرسانی کنند یا در مواردی اساساً به خرید چنین کالایی فکر کنند. ما باور داریم که این اتفاق به خاطر وابستگی بیشتر گوشی‌های هوشمند است».

شرکت داده‌های بین‌المللی در این رابطه گفته است که شرایط این چنین باقی نخواهند ماند و اپل و مایکروسافت هنوز محصولات جدیدی دارند که در صورت رونمایی شاهد روندهای جدیدی در بازار تبلت خواهیم بود.

Share

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *