صاحبان حیوانات خانگی اینترنتی خرید می‌کنند

 

علی‌رغم تلاش خرده‌فروشان سنتی برای رقابت، صاحبان حیوانات خانگی اینترنتی خرید می‌کنند.
مطالعات جدید نشان می‌دهد صاحبان حیوانات خانگی، بیشتر خریدهای خود را آنلاین انجام می‌دهند و خرده‌فروشان سنتی اگر می‌خواهند در این رقابت حرفی برای گفتن داشته باشند می‌بایست حضور آنلاین خود را بیشتر کنند.
طبق گزارشی کهChain Store Age از شرکت تحقیقاتی Packaged Fact منتشر کرده است، 40 درصد از صاحبان حیوانات خانگی محصولات موردنیاز حیوان خود را به‌صورت آنلاین تهیه می‌کنند؛ که این میزان نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است. نه‌تنها تعداد افرادی که محصولات موردنیاز حیوان خانگی خود را آنلاین تهیه می‌کنند بیشتر است بلکه این افراد بیشتر پول‌های خود را صرف خرید اینترنتی می‌کنند.
دیوید اسپرنکل، سرپرست تحقیقات در موسسه تحقیقاتی Packaged Fact، می‌گوید: «تجارت الکترونیک از یک جریان غیرقابل‌کنترلِ در حالِ رشدِ سریع، در حال تبدیل‌شدن به بازار خرده‌فروشان است.»
افزایش ادغام و تغیر مالکیت شرکت‌ها در سال گذشته مسبب بسیاری از تغییرات پیش‌آمده است. ازجمله این تغییرات می‌توان به خرید شرکت VCA Inc توسط شرکت Mar، خرید شرکت Chewy.com توسط شرکت PetSmart و jet.com توسط Walmart اشاره کرد. طبق گزارش‌ها هریک از این تغییرات نقش مهمی در بازآرایی ساختار بازار حیوان خانگی داشته است.
به گفته اسپرینکل خرده‌فروشان فیزیکی و تولیدکنندگان در حال تجدیدقوا برای باقی ماندن در زمین‌بازی هستند. خرده‌فروشان به دنبال رقابت با پیشرفت عجیب اینترنت درفروش محصولات مرتبط با حیوانات خانگی (به‌خصوص آمازون) هستند. برندهای تجاری نیز به دنبال تطبیق خود با شرایط هستند چراکه انحصار آن‌ها بر فضای غذاهای Shelf-stable (غذاهایی که در دمای اتاق قابل نگهداری هستند) تأثیری بر خرید اینترنتی محصولاتی مانند غذاهای کنسروی مخصوص حیوانات ندارد.
فروشگاه‌های بزرگ حیوانات خانگی نظیر PetSmart و Petco می‌توانند روی رابطه متقابلی که با مشتری خود برقرار کرده‌اند سرمایه‌گذاری کنند چرا که مشتری می‌داند از فروشگاه مدنظر خود چه انتظاری دارد.
دیگر فروشگاه‌ها که خدمات غیرپزشکی نظیر نظافت و آموزش را ارائه می‌دهند نیز می‌توانند بالاتر از سایر رقبای آنلاین خود بایستند.
به‌علاوه سوپرماکت‌ها نیز به دنبال کسب سهمیه خود از بازار حیوانات خانگی هستند. آن‌ها با بزرگ‌تر کردن بخش مربوط به حیوانات خانگی، حمایت مالی از رقابت‌های مرتبط با حیوانات خانگی، تبلیغ و حتی نوشتن نسخه مربوط به حیوانات خانگی در سوپرمارکت‌هایی که داروخانه ‌دارند، به دنبال ارتقا خود در این بازار هستند.
بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز