رشد بی سابقه صنعت بازی های ویدئویی در آمریکا - چارسوق خرید بدون مرز

صنعت بازی‌های ویدئویی آمریکا 30.4 میلیارد دلار درآمد دارد

صنعت بازی‌های ویدئویی آمریکا 30.4 میلیارد دلار درآمد دارد
رشد بی‌سابقه‌ی بازی‌های ویدئویی

صنعت بازی‌ های ویدئویی و سرگرمی‌های تعاملی آمریکا در سال 2016 با موفقیت‌های چشم‌گیری رو‌به‌رو شد و درآمدی 30.4 میلیارد دلاری کسب کرد.

بر اساس تحقیقات جدیدی از انجمن نرم‌افزارهای سرگرم‌کننده[1] (ESA) و گروه NPD، این درآمد مجموعی از فروش سخت‌افزار، نرم‌افزار، لوازم جانبی، و بازی‌ هاست که بر اساس این تحقیق در حال افزایش است.

مایکل کالاگر (Michael D. Gallagher)، مدیرعامل و رییس ESA در گزارشی عنوان کرد: «نوابغ خلاق در این صنعت و قابلیت تعامل با میلیاردها بازی‌کننده (گیمر) در سراسر جهان باعث به وجود آمدن رکورد دیگری شد».

او به برنامه‌نویسان، قصه‌گویان، سازندگان و سرمایه‌گذارانی که باعث این اتفاق شده‌اند تبریک گفت. این صنعت در شمار یکی از سریع‌ترین بخش‌های اقتصادی در حال گسترش به شمار می‌رود. این موضوع نه فقط به خاطر این خریدها، بلکه به خاطر فراهم‌آوردن هزاران شغل با درآمد بالا می‌باشد.

بر اساس دیگر داده‌های این گزارش، درآمد نرم‌افزار بازی‌های ویدیویی به تنهایی با 6 درصد افزایش در سال 2015 به 24.5 میلیارد دلار رسید که قبل از این درآمدی برابر با 23.2 میلیارد دلار داشت. دسته‌بندی نرم‌افزارها شامل کالاهای بسته‌بندی شده‌ی فیزیکی، بازی‌های موبایل و محتواهای قابل دانلود است.

بازی

با توجه به افزایش آگاهی‌ای که دقیقاً قبل از تعطیلات اتفاق افتاد، و قبل از آن محبوبیت بازی پوکمون گو (Pokemon Go)، واقعیت مجازی رشد زیادی داشته است. اخیراً شبکه‌ی Netflix قابلیت واقعیت مجازی را اضافه کرده است، همانطور که سایر شرکت‌های غیرسرگرمی مانند Metlife ، Wayfair، و حتی Hormel (with VR bacon) برای جلب مشتری به این کار روی آورده‌اند.

مشتریان نرم‌افزارهای سرگرمی که این نرم‌افزارها را از طریق موبایل، کامپیوتر، واقعیت مجازی، کنسول‌های پرتابل و دیجیتال استفاده می‌کنند، همواره در حال افزایش هستند.

[1] (Entertainment Software Association (ESA

Share

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *