علی‌بابا، فروشگاه Intime را با قیمت 2.6 میلیارد دلار خرید

علی‌بابا با فروشگاه Intime یکپارچه شد

علی‌بابا به تلاش‌هایش برای مدرن کردن خرید‌های آفلاین (حضوری) ادامه می‌دهد، بعد از اینکه این غول تجارت الکترونیک به یک پیشنهاد 2.6 میلیارد دلاری برای تملک کامل فروشگاه‌های Intime تن در داد.

علی‌بابا سه سال پیش، بخشی از این شرکت را به قیمت 692 دلار خریداری کرد. اما امروز مناقصه‌ای راه اندازی کرد و با برد در این مناقصه شرکت Intime را از لیست بورس هنگ کنگ خارج کرد. Intime دارای 29 فروشگاه و 17 پاساژ خرید در شهرهای مختلف کشور چین است که می‌تواند به علی‌بابا پایگاه محکمی ببخشد.

بسیاری بر این باورند که تجارت الکترونیک و غیر الکترونیک در تضاد با یکدیگر قرار دارند، در حالی که استراتژی علی‌بابا این است که بر خرید آفلاین-به-آنلاین تمرکز کند. این استراتژی کمک می‌کند تا مشتریان حضوری گاردهایشان در مقابل خرید اینترنتی را بشکنند و به خریداران اینترنتی ملحق شوند.

دانیل ژانگ، مدیرعامل علی‌بابا عنوان کرد: «ترکیب ما با Intime ما را قادر خواهد ساخت تا به شکل جدیدی از فروش در چین که از فناوری و داده‌های اینترنت استفاده می‌کند، دست پیدا کنیم».

علی‌بابا با این کار نه تنها می‌خواهد به مشتریان جدیدی دست پیدا کند، بلکه مدیریت موجودی خود را بهبود بخشد، بازاریابی و تبلیغات جذاب‌تری را عرضه کند، پرداخت‌های دیجیتالی را یکپارچه کند و به طور کلی تعامل با مشتریان را قوی‌تر و طولانی‌تر کند.

دانیل ژانگ ادامه داد: «ما اقتصاد دنیا را به دو قسمت واقعی و مجازی تقسیم نمی‌کنیم و تنها آن را با قدیم و جدید می‌شناسیم. کسانی که تنها به روش‌های قدیم خرده‌فروشی اکتفا می‌کنند، از بین می‌روند و کسب و کارهای حضوری در صورتی برای مشتریان ارزش‌آفرین هستند که با قدرت تلفن همراه، دیدگاه‌های آنی مشتریان و قابلیت‌های فناوری برای ارتقاء کارآمدی یکپارچه و همگام شوند».

علاوه بر Intime، علی‌بابا در سال 2015، 4.6 میلیارد دلار برای خرید 20 درصد از سهام یکی دیگر از غول‌های خرده‌فروشی چین با نام Sunning سرمایه گذاری کرد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز