علی بابا در عرض 20 ساعت در روز مجردی 15 میلیون دلار فروخت

علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی، در هفت سال اخیر، از جشن 23 ساله مجردی استفاده کرد و آن را به بزرگترین روز فروش در سال تبدیل کرد. روز مجردی، جشنی برای مجرد بودن است که در روز 11/11 هر سال برگزار می‌شود. این تعطیلات توسط دانشجویان دانشگاه نانجینگ در سال 1993 شروع شد. اما در سال 2009، alibaba، بزرگترین خرده فروش جهان، تصمیم گرفت از این جشن منافعی کسب کند و تخفیف‌هایی برای این روز قرار داد.

فروش امسال در این روز توانست رکورد فروش در سال پیش را بشکند و 15 میلیون دلار در 20 ساعت را به ارمغان آورد، که با آخرین خریدها انتظار می‌رود این رقم به 20 میلیون دلار هم رسیده باشد. 84 درصد از خریدها توسط گوشی‌های تلفن همراه انجام شده است و این شرکت گزارش داده است که پرفروش‌ترین برندها اپل[1]، نایک[2]، نیو بلنس[3]، پلی بوی[4] و اسکیچرز[5] بوده است. و اصلاً این فکر را نکنید که مشتریان علی بابا فقط چینی هستند. در گزارش این شرکت آمده است که بیشترین خرید از این شرکت توسط ایالات متحده آمریکا انجام شده است.

خرید از علی بابا و کسب و کارهای مربوط به آن، 80 درصد از فروش آنلاین چین را تشکیل می‌دهد. این شرکت از برنامه‌های جدیدی برای فروش و تخفیفات خود استفاده می‌کند. برای مثال بر روی تعطیلات 11/11 علامت تجاری گذاشت و سال گذشته، یک برنامه ویژه تلویزیونی به نام Tmall Double ساخت و در آن از ستاره‌های معروفی مانند کوین اسپیسی[6] و بازیگر جیمز باند، دنیل کریگ[7] دعوت به عمل آورد. برنامه‌ی تلویزیونی امسال شامل ستاره NBA، کوبه برایانت[8] و ویکتوریا و دیوید بکهام[9] بود که به شهرت و افزایش فروش علی بابا کمک بسیاری کرد.

[1] Apple

[2] Nike

[3] New Balance

[4] Playboy

[5] Skechers

[6] Kevin Spacey

[7] Daniel Craig

[8] Kobe Bryant

[9] Victoria and David Beckham

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز