معرفی برند فرانسوی دیور (Dior)

 

 

 

کریستین دیور، یک طراح مد فرانسوی بود که کار طراحی لباس را از سال 1935 آغاز کرد. دیور در جنگ جهانی دوم در جنوب فرانسه مشغول به خدمت بود و سپس بعد از جنگ، قدم‌های بزرگی در بازگرداندن پاریس به مرکز مد جهان برداشت. در سال ۱۹۴۷، اولین شوی لباس برند دیور، با نام نگاه جدید (new look) برای فصول بهار و تابستان با ۹۰ مدل و ۶ مانکن در سالن دفتر مرکزی کریستین دیور، برگزار شد.

برند دیور امروزه لباس،‌ کالاهای چرمی، زیورآلات و جواهرات، کفش، ساعت،‌ عطر،‌ لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست را تولید می‌کند،‌ همچنان که به سنت‌های خود برای طراحی مد لباس زنانه پایبند است. اولین عطر این برند با نام «میس دیور» وارد بازار شد که دیور این نام را به یاد خواهرش، کاترین دیور بر روی آن گذاشت.

مدیرعامل کنونی برند دیور، «برنار آرنو» است که یکی از ثروتمندترین افراد دنیاست و شرکت LVMH که بزرگترین شرکت ارائه‌کننده‌ی کالاهای لوکس در جهان است را در اختیار دارد.

اگرچه دیور به طور گسترده‌تری برای بانوان محصول تولید می‌کند، اما بخش  Dior Homme برای مردان و همچنین بخشbaby Dior در قسمت پوشاک کودکان فعالیت می‌کنند. محصولات این برند در فروشگاه‌های آن در سراسر دنیا و همچنین فروشگاه اینترنتی آن ارائه می‌شود.

 

 

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز