نوآوری شرکت آرایشی سفورا در بازار خرده فروشی

بسیاری از خرده فروشان در طول چند سال گذشته از افزایش محبوبیت خرید آنلاین رنج می‌برند. با این حال یکی از صنایعی که در طول چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است، صنعت آرایشی بهداشتی است. براساس تحقیقات بازاری شرکت گروه NDP گزارش شده است که در طول دو ماه گذشته فروش محصولات زیبایی شش درصد افزایش داشته است که ارزش آن برابر 15.9 میلیارد دلار بوده است.

با وجود وبلاگ نویسان حوزه‌ی زیبایی و آرایشی، آموزش‌های از طریق یوتیوب و اینستاگرام باهم مخلوط شدند و تجربه‌های خرده فروشان این حوزه را به اوج خود رساندند.

تجربه‌ی مجازی اینکه آرایش کردن چگونه باید انجام شود و چه کارهایی را برای چه نوع پوستی باید انجام داد تا بهترین نتیجه را گرفت، به مشتریان راهی را ارائه می‌کند تا قبل از خرید هر محصول آن را امتحان کنند. در واقع مصرف‌کنندگان از طریق نرم‌افزار موبایل سفورا (Sephora) می‌توانند راه‌های مختلف آرایش کردن را تجربه کنند.

حتی امکان  اسکن چهره مصرف‌کنندگان برای پیدا کردن محصول مناسب برای مطابقت با رنگ پوست و کلاس‌های آموزش آرایش دیجیتال نیز وجود دارد.

این غول زیبایی و آرایش،‌ آزمایشگاه نوآوری خود را در سان فرانسیسکو چند سال پیش به اجرا درآورد  که هدف آن ترکیب کردن  نرم افزار تلفن همراه فرد و خرید در فروشگاه می‌باشد که اجازه می‌دهد مردم خرید خود را به صورت سفارشی تجربه کنند.

با این تجربه‌ی خرید جدید در فروشگاه، بسیاری از خرده‌فروشان دیگر نیز این راه را رفته‌اند. Bloomingdales، میسیز (Macy’s) و Kohls در تلاشی برای مبارزه با موانع تجارت الکترونیک، تمام جایگاه‌های خرده‌فروشی خود را بازسازی کردند.

 

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز