چگونه به صورت اینترنتی کفش بخریم؟

آیا شما هم عاشق کفش هستید و از خرید حضوری آن خسته شده‌اید؟ آیا برند محبوب کفشی که می‌خواهید در ایران نمایندگی ندارد و یا مدلی که می‌پسندید در بازار ایران موجود نیست؟ در این صورت به نظر می‌رسد خرید اینترنتی کفش گزینه مناسبی برای شما باشد. ممکن است در نگاه اول خرید کفش بدون پوشیدن آن سخت باشد،‌ اما در اینجا گام‌هایی وجود دارد که به شما در این مسیر کمک می‌کند.

 

1. درباره‌ی اندازه‌ی دقیق پایتان مطمئن شوید. از آنجایی که نمی‌توانید کفش را قبل از خریدن بپوشید، مهم است که اندازه دقیق پایتان را بدانید. به سایز کفش‌هایی که دارید و برای پایتان مناسب است،‌ نگاهی بیندازید. شما باید از هر مشکلی که پایتان دارد، مانند کف پای صاف نیز مطلع باشید.

 

2. مشخص کنید که قصد خرید چه نوع کفشی را دارید. آیا شما به دنبال یک کفش رسمی هستید یا یک کفش راحتی یا ترکیبی از هر دو مدنظرتان است؟ مشخص کردن نوع کفش گزینه‌های جستجوی شما را محدود می‌کند. خرید کفش‌های رسمی معمولاً مقداری سخت‌تر است چرا که نمی‌توان دقیق فهمید که در پای شما چگونه است. اما خرید اینترنتی کفش‌های راحتی و ورزشی کمی راحت‌تر است.

3. نوع کفشی که به دنبالش هستید را در Google، Amazon یا سایر موتورهای جستجو وارد کنید. برای مثال،‌ اگر قصد خرید کفش پاشنه بلند دارید،‌در هر موتور جستجویی که تمایل دارید، عبارت « high heels » را وارد کنید. اگر برند خاصی را مد نظر دارید، در قسمت جستجو نام برند را نیز در ادامه وارد کنید. در صورتی که رنگ یا طرح خاصی نیز مطلوب شماست، این کلمات را نیز در ادامه‌ی برند و نوع کفشتان تایپ کنید.

 

4. هنگامی که کفش مطلوبتان را یافتید، اسم دقیق آن کفش را جستجو کنید و نظرات کاربران را درباره‌ی آن بررسی کنید. نظرات کاربران بسیار مفید خواهد بود و این چیزی است که در خرید حضوری غیرقابل دستیابی است. سایت آمازون در بخش نظرات کابران بهترین کمک کننده خواهد بود. حتی اگر نخواستید از این سایت خرید کنید،‌ حتماً نظرات کاربران را در مورد کفشتان بخوانید. اگر پایتان مشکل خاصی دارد،‌ در نظرات به دنبال این مشکل باشید و نظرات مصرف‌کنندگان را جویا شوید. سایز درست کفشتان را معین کنید. سایزبندی در شرکت‌‌های مختلف متفاوت است. بسیاری از فروشگا‌ه‌های آنلاین جدول سایزبندی دارند،‌اما خواندن نظرات کاربران هم می‌تواند به شما کمک کند.

5. قیمت‌های یک کفش را در سایت‌های مختلف با هم مقایسه کنید. بعضی فروشگاه‌های اینترنتی ممکن است حراج داشته باشند و کفش مورد نظرتان را در قیمت کمتری بفروشند. همچنین سایت‌هایی هستند که در این راه به شما کمک می‌کنند. عبارت « compare shoe prices » را جستجو کنید تا به این سایت‌ها دسترسی پیدا کنید. برای خرید کفش از سایت‌هایی مانند eBay یا Craigslist پرهیز کنید چرا که ممکن است استفاده شده باشد یا مشکلاتی داشته باشد.

6. در صورتی که هر گونه نگرانی‌ای در مورد کفشتان دارد، به شرکت مورد نظر زنگ یا ایمیل بزنید. برای مثال اگر کف پای صاف دارید،‌ از شرکت بپرسید که کدام مدل کفش برای شما مناسب است. از شرکت‌هایی که از پاسخ دادن به شما اجتناب می‌کنند، خرید نکنید. در هنگام خرید اینترنتی کفش، شما به شرکتی نیاز دارید که نسبت به نگرانی‌های شما پاسخگو باشد.

7. هنگامی که از انتخابتان مطمئن شدید، خرید را انجام دهید. در صورتی که ساکن ایران هستید، برای خرید باید به سایت‌هایی مراجعه کنید که خرید را از جانب شما انجام می‌دهند و کالا را به شما تحویل می‌دهند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز