چگونه میتوان لوکس بودن را دیجیتالی تجربه کرد؟

واضح است که تعریف افراد از زندگی لوکس متفاوت است. ممکن است تعریف کسی از ناز و نعمت ازنظر دیگری عین سختی و فقر باشد. به گفته متئو آپچرچ (Matthew Upchurch) مدیرعامل شرکت Virtuoso مشخص کردن مرزهای زندگی لوکس در سال 2017 بسیار سخت‌تر شده است.

«امروزه دسته‌بندی مشتریان لوکس تقریباً غیرممکن شده است چرا که مصرف‌کنندگان به دنبال تجربیات عمیق و متنوعی هستند و تنها به‌عنوان و اسم بسنده نمی‌کنند. مصرف‌کنندگان به دلایل مختلفی سفر می‌کنند و چیزی که آن‌ها نیاز دارند مجموعه کاملی از گزینه‌های احتمالی است آن‌ها از محدودیت فراری هستند.»

بااین‌حال در تمامی فرهنگ‌ها یک گزینه لوکس خاص وجود دارد و آپچرچ آن را «کنترل شخصی» می‌نامد.

از طرفی با توجه به پیچیدگی فزاینده مشتری‌ها، برندهای تجاری و شرکت‌های مسافرتی به دنبال طراحی یک استراتژی مشتری محور هستند؛ که وفاداری و رضایت مشتری را افزایش دهند. این تغییرات باعث شده تا صنایع از تمرکز روی ویژگی‌های جمعیت شناختی سنتی به تمرکز روی ویژگی‌های روان‌شناختی و سبک زندگی افراد روی آورند.

و این درست جایی است که پلت‌فرم Virtuoso به بازی می‌آید. مشتری‌ها بعد از عضویت در پلت‌فرم، به برخی سؤالات در مورد اولویت‌های مسافرتی پاسخ می‌دهند و سپس این پلت‌فرم طبق اولویت‌های کاربر، شرکت یا آژانس مسافرتی موردنظر را پیدا می‌کند. بدین ترتیب مشتریان آژانس مسافرتی‌ای خواهند داشت که امنیت، تخفیف و مدیریت بهتری برایشان به ارمغان میاورد.

آپچرچ معتقد است، اینکه مشتری بتواند سفر خود را رزرو کند یا تخفیف موردنظرش را پیدا کند حتماً به این معنی نیست ک این کار را می‌کند. برای بسیاری از مشتریان ثروتمندی که اهل سفر هستند، بخش عظیمی از لذتی که از سفر می‌برند در گرو توان کنترل بخشی از سفر و جزئیات آن است.

نقش مشاوران سفر این است که به ‌درستی نیاز مصرف‌کنندگان لوکس خود را بشناسند و سؤال‌های درستی بپرسند تا دقیقاً بفهمند مشتری چه چیزی می‌خواهد و از چه چیزی لذت می‌برد.

مردم برای دریافت اطلاعات به مشاور مراجعه نمی‌کنند بلکه هدف آن‌ها شفاف‌سازی و گزینش است. مشتریان اطلاعات زیادی دارند و دقیقاً مشکل همین‌جاست و راهی برای دسته‌بندی آن ندارند. آن‌ها به کسی نیاز دارند ک این اطلاعات را تقطیر و قابل‌استفاده کند.

مشتریان فقط به دنبال تجربه و کالا نیستند و با این وضع، حفظ مشتری و وفادار ماندن او سخت است چراکه عصر دیجیتال عصر گزینه‌های جدید است. در مورد سفر مشتری می‌تواند هرچه که طلب می‌کند، داشته باشد. سؤال اینجاست که خرج کردن چه حسی دارد؟ آیا فقط سرگرمی است و به نیاز مصرف‌کننده بستگی ندارد؟

هرچقدر مشاور مشتری را بهتر بشناسد رابطه آن‌ها بیشتر به سمت یک سرمایه‌گذاری متقابل سوق میابد. همان‌طور ک قبلاً گفتم تکنولوژی دشمن یا رقیب آژانس‌های مسافرتی نیست بلکه تسهیل‌کننده‌ی آن است. تکنولوژی راهی برای انتقال اطلاعات درون سیستمی است که همه یک هدف واحد دارند و آن رضایت مشتری است.

اگرچه بسیاری از افراد از خرده‌فروشی تمام‌اتومات آینده واهمه دارند، دنیایی که همه‌چیز تحت سلطه تراکنش‌های دیجیتال است. البته آپچرچ از این قضیه چندان مطمئن نیست. به نظر او هر جا صحبت از محصول باکیفیت به میان می‌آید حضور انسان کلیدی است.

 

 
 
بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز