گوگل ایده‌های جدیدی برای جستجو در حوزه‌ی لباس دارد

گوگل گزارش داده است که در جستجوی تصویری خود امکان جدیدی را قرار داده است که به کاربران نشان می‌دهد که چه چیزهایی به لباس مورد نظرشان می‌آید و می‌توانند آن‌ها را نیز خریداری کنند.

طبق گزارش Recode،‌ امکان جدید جستجو «ایده‌های پوشش» نامیده می‌شود و از طریق جستجو با موبایل قابل دسترسی می‌باشد. برای مثال، اگر کسی دنبال یک کیف دستی باشد،‌ بقیه‌ی کالاهایی که با کیف دستی مناسب به نظر می‌رسند نیز نشان داده می‌شود. هدف این برنامه این است که مردم به گوگل به عنوان مکانی برای خرید نگاه کنند، نه فقط محلی برای دیدن عکس. این برنامه قرار است که از طریق لایک‌های آمازون و ایبی این کار را انجام دهد. گزارش نشان می‌دهد که گوگل در جستجوی محصول پشت سر آمازون قرار دارد و این جایگاه در حال بدتر شدن است.

طبق پرسشنامه‌ای که توسط استارت آپ BloomReach انجام شد، 55 درصد از خریداران اینترنتی در آمریکا در سال گذشته جستجوی خود را از آمازون شروع کرده اند. این مقدار در سال گذشته برابر با 44 درصد بود. طبق این گزارش درصد خریدارانی که جستجوی خود را از گوگل شروع کرده‌اند،‌ از 34 درصد به 28 درصد کاهش یافت. گوگل همچنین در این بحث از پینترست (Pinterest) می‌‌تواند استفاده کند که افزونه‌ی کروم آن هم به «ایده‌های پوشش» کمک می‌کند.

ظاهراً گوگل به جستجوها توجه زیادی نشان می‌دهد. در ماه گذشته تمامی خرده‌فروشان اینترنتی که از فناوری جستجوی گوگل استفاده می‌کردند، اکنون باید بخش جستجوی خود را به نسخه‌ای که تبلیغات را شامل می‌شود،‌ به روز رسانی کنند تا از این امکان که گوگل کالاهایشان را به سایر جستجوهای خریداران پیشنهاد دهد، استفاده کنند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز