5 ژانویه، روز ملی پس دادن کالا

 

 

پس دادن کالا حق مشتری

مشتریان در روز ملی پس دادن کالا ، کالاهایی را که در هنگام تحویل، تظاهر کرده بودند آن‌ها را دوست دارند، پس می‌دهند. (ظاهراً 73% از مردم آمریکا عکس‌العمل واقعی خود را نشان نمی‌دهند).

روز ملی پس دادن کالا اولین باز توسط UPS به عنوان سمبلی از بازگشت کالاها نشانه گذاری شد. بعد از اینکه شیرینی تعطیلات تمام می‌شد و مردم به زندگی‌های عادی خود باز می‌گشتند، می‌دیدند که وسایل بسیاری وجود دارد که باید برگردانده شوند و دیگر نیازی به آن‌ها نیست.

روز بازگشت در سال 2017، 5 ژانویه، یعنی هفتمین روز کاری بعد از کریسمس بود. بیش از 1.3 میلیون بسته در این روز به فروشگاه‌ها پس فرستاده شد که پیش بینی می‌شود این مقدار در طول هفته به 5.8 میلیون بسته برسد. بسته‌های پس فرستاده شده در چنین روزی در سال گذشته 1 میلیون بسته بود (6 ژانویه 2016) و در طول هفته به 5 میلیون رسید.

این نقل و انتقالات هزینه‌ زیادی در پی دارد و به یک مشکل تبدیل شده است. در این دنیای تجارت الکترونیک، یک شرکت با نام  Happy Returns وجود دارد که سعی می‌کند تجمع عرضه و تقاضا برای پس فرستادن کالا را کاهش دهد.

بزرگداشت این روز و جشن گرفتن آن، این روز را از 364 روز دیگر سال متمایز می‌کند و توجه خریداران و فروشندگان را به آن جلب می‌کند.

Happy Returns یک راه حل از دیدگاه مشتری است که باعث می‌شود فرآیند پس دادن کالا بهتر انجام شود و از دیدگاه فروشنده نیز بسیار مقرون به صرفه است.

اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند که کالاهایشان را به صورت شخصی به فروشنده پس دهند و کمتر تمایل دارند که آن را با پست پس بفرستند. اما محدودیتی که بسیاری از شرکت‌های فروش آنلاین دارند این است که انبار فیزیکی‌ای ندارند تا به این نیاز پاسخ دهد. بنابراین با وجود چنین شرکت‌هایی، تمایل به خرید کالا از طرف خریداران، بدون ترس از عدم امکان پس فرستادن کالا افزایش می‌یابد و ریسک خرید اینترنتی کاهش می‌یابد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز