95% افزایش در بازگشت کالاهای پست شده در روز ولنتاین

بیشتر هدیه های ولنتاین به فروشندگان برگردانده می شود

پیدا کردن بهترین هدیه در هر زمانی و به هر مناسبتی یک کار بسیار سخت است،‌ و روز ولنتاین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سنتی‌ترین هدیه برای روز بزرگ عشق یک کارت، شکلات و گل است. اما هدیه‌هایی خارج از این موارد نیز وجود دارد مانند لباس، ساعت، جواهرات و غیره که خرید آن‌ها با کمی ریسک همراه است.

بر اساس گزارشی از شرکت پرداختی Worldpay،‌ هدیه‌های رومانتیک بعد از روز عشق دوام چندانی نخواهند داشت. نتیجه‌های یک تحقیق یک ماهه در فوریه سال 2016 نشان می‌دهد که کالاهای عودت داده شده در روز 17 فوریه نسبت به 14 فوریه، ‌95 درصد افزایش داشته است.

چرا بسیاری از مردم هدیه‌های روز ولنتاین خود را با گذشت زمان کمی از آن پس می‌فرستند؟

به نظر می‌رسد که اکثر پس فرستادن‌ها (تقریباً 99 درصد) به حوزه‌ی پوشاک برمی‌گردد. این موضوع شوکه کننده نیست چرا که ممکن است در اندازه‌ی مناسبی انتخاب نشده باشد.

در قسمت دیگری از این گزارش در این باره صحبت می‌شود: «در صنعت مد و فشن،‌ روند فزاینده‌ای در بازگشت کالا در بین مشتریان وجود دارد. با تشکر از راحتی خرید اینترنتی،‌ مردم می‌توانند به سادگی هدیه‌های متنوعی در استایل‌ها و سایزهای متعدد خریداری کنند با علم به اینکه می‌توانند آنچه را که دوست نداشتند،‌پس بفرستند. در جهت یافتن بهترین هدیه، ما باور داریم که افراد بیش از یک هدیه می‌خرند چرا که می‌توانند کالایی را که کمتر تناسب دارد را پس بدهند. فروشندگان باید برای روزهایی مانند ولنتاین آماده باشند و انتظار بازگشت‌هایی بیش از حالت عادی را داشته باشند».

بنابراین،‌ هرچه که مصرف‌کنندگان پوشاک بیشتری برای عزیزانشان می‌خرند، این تحقیق نشان می‌دهد که احتمال بیشتری وجود دارد که بهترین انتخاب نبوده باشد. در ولنتاین امسال، شاید بهتر باشد که از حوزه‌ی مد و فشن برای هدیه گرفتن منصرف شد و به هدیه‌های سنتی ولنتاین مانند گل،‌ کارت و شکلات بسنده کرد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز