خریدی متفاوت در سایبر ماندی

برای خرید سایبر ماندی آماده اید؟

اولین روز پس از جشن شکرگزاری را بلک فرایدی (Black Friday) گویند . بلک فرایدی را می‌توان شروع فصل خرید نیز دانست، که خاستگاه آن آمریکا است. مردم ساعت‌ها قبل از اینکه فروشگاه‌ها شروع به کار کنند در صف می‌ایستند تا از تخفیف‌های تعطیلات بهره‌مند شوند. خریدارانی که فرصت خرید حضوری ندارند، سه روز بعد در روزی که «دوشنبه اینترنتی Cyber Monday» خوانده می‌شود، توسط فروشگاه‌های اینترنتی سورپرایز می‌شوند. در روز دوشنبه اینترنتی فروشگاه‌های اینترنتی دنیا تخفیف‌هایی بیش از همیشه به خریداران خود ارائه می‌دهند.

تاریخ دقیق سایبر ماندی چه روزی است؟

سایبر ماندی در روز 26 نوامبر (5 آذر) سال 2018 قرار دارد اما ممکن است بعضی سایت‌ها تخفیف‌های خود را از چند روز زودتر از این شروع کنند. پس برای اینکه اجناس مورد نظر خود را تمام شده (out of stock) نیابید، بهتر است که از چند روز قبل سایت‌های مورد نظر خود را رصد کنید.

سایبرماندی از کجا آمد؟

دوشنبه سایبری توسط Shop.org پایه‌گذاری شد. واژه سایبرماندی را اولین بار نایب رییس واحد تحقیقات خرده فروشان آمریکا در سال 2005 بدلیل هجوم مردم در روز دوشنبه بعد جشن شکرگزاری به سمت فروشگاه‌های آنلاین بکار برد. وی باور داشت مردم این خریدها را در اولین روز کاری از کامپیوترهای شرکت‌شان انجام می‌دهند که قطعا به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و فرزندانشان هم در این بین مزاحمشان نمی‌شوند. دوشنبه اینترنتی به عنوان یک اتفاق مهم در بازار خرید و فروش‌های آنلاین در سال ۲۰۰۵ به صورت رسمی و با حمایت فدراسیون فروش ملی آمریکا راه‌اندازی شد. هر ساله از آن زمان، برنامه‌های جدیدی به این مناسبت تنظیم می‌شود. با وجود اینکه این روز در آمریکا و برای شهروندان آمریکایی پایه‌گذاری شد، طی سال‌های اخیر در سایر کشورها هم رواج یافته و همین روز یا روزهای نزدیک به آن در تقویم‌شان به عنوان ایامی مناسب برای فروشندگان و خریداران آنلاین محصولات مختلف در نظر گرفته می‌شود. چند سالی‌ست که حتی در کشور ما هم این روز توسط فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل به روزی برای در نظر گرفتن تخفیف‌های ویژه و ارایه به مشتریان شده است. سایبر ماندی یا دوشنبه اینترنتی اولین بار در سال ۹۵ توسط فروشگاه اینترنتی مدیسه وارد ایران شد.

دوشنبه سایبری معمولا زودتر شروع می‌شود (روز یکشنبه)، زیرا اکثر خرده‌فروشان آنلاین سعی می‌کنند برای سود بیشتر زودتر از دوشنبه سایبری فروش خود را آغاز کنند. تقریبا یک سوم مشتریان روز یک شنبه خرید سایبری را آغاز می‌کنند. در واقع فروشگاه‌های برتر مانند Walmart ،Target ،eBay و Amazon فروش هفته سایبری را در روز شکرگزاری آغاز می‌کنند.

سایبر ماندی در صدر روز های پر سود اینترنتی است. با توجه به تحقیقات انجام شده در این روز، شاهد پیشرفت 16 درصدی (مبلغ یک بیلیون دلار) فروش نسبت به سال‌های قبل هستیم.

سایبر ماندی یا بلک فرایدی

با توجه به ماهیت الکترونیکی سایبرماندی همچنان بلک فرایدی برای مردمی که توانایی خرید حضوری را نیز دارند محبوب‌تر است. اما از آنجایی که ازدحام برای بعضی افراد بسیار اذیت کننده است، بسیاری ترجیح می دهند خرید خود را در سایبر ماندی انجام دهند.

خریدهای که باید دراین روز انجام دهید

به طور معمول پوشاک و لوازم آرایشی بیشترین فروش را در این روز دارد. همچنین پکیج های مخصوص طبیعت و مسافرت نیز جزء محبوب‌ترین های این روز است.

برای خرید کالاهای مورد نظر خود همواره سایت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بهترین اجناس همراه با بهترین تخفیفات نصیب شما شود. با این حال آمازون همواره بهترین تخفیف‌ها را می‌زند و بیشترین فروش را دارد.

سایبر ماندی

دوشنبه سبز

حتی اگر سایبر ماندی و بلک فرایدی را از دست دادید ناامید نشوید، دومین دوشنبه دسامبر Green Monday نامیده می‌شود که شما می‌توانید در این روز خرید‌های خود را همراه با تخفیف انجام دهید.

ما به شما توصیه می‌کنیم که از چند روز قبل کالاهای خود را شناسایی کنید و در روز مورد نظر آن را در سایت چارسوق ثبت سفارش کنید تا خریدی لذت‌بخش و به‌صرفه داشته باشید.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز