کیف پول ارز دیجیتال

 

امروزه ارزهای دیجیتال متنوعی مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و ... وجود دارند و افراد زیادی با این ارزها به معامله می پردازند. یکی از اصلی ترین بحث هایی که درباره ارزهای دیجیتال وجود دارد، بحث نگهداری آن هاست. هر ارز دیجیتال یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارد که برای انجام تراکنش نیاز به هر دوی این کلیدها است. این کلیدها صرفا تعدادی حرف و عدد هستند که به صورت کد در اختیار کاربر قرار میگیرند. اصطلاحا به محل نگهداری این کدها کیف پول (Wallet) می گویند.

شما میتوانید این کدها را بر روی برگ کاغذ بنویسید و آن را نزد خود نگه دارید. این روش شما را از هرگونه هک و سرقت باز می دارد. اما اگر این برگ کاغد را گم کنید دیگر هیچ راهی برای دسترسی به ارزهای دیجیتال خود ندارید.

روش دیگر استفاده از اپلیکیشن های موبایلی است که وظیفه نگهداری کدهای شما را بر عهده دارد. عیب این کیف پولها این است که در صورتی که موبایل شما سرقت شود، به نوعی ارزهای دیجیتال شما نیز به سرقت رفته است چون هک کردن این اپلیکیشن ها کار سختی نیست.

همچنین سایت هایی برای نگهداری ارزهای دیجیتال به وجود آمده اند که وظیفه ی حفظ و نگهداری کدهای شما را بر عهده دارند. اما مشکل این سایت ها این است که ممکن است شرکتی که این سایت را اداره می کند به کدهای شما دسترسی داشته باشد و یا  برای سایت مشکلی پیش بیاید و کدهای شما از دسترستان خارج شود.

امن ترین راه برای نگهداری ارزهای دیجیتال، کیف پول های سخت افزاری هستند. این کیف پول ها مانند یک فلش مموری با یک نمایشگر هستند که شما می توانید از آن برای انجام تراکنش های خود استفاده کنید. این کیف پول ها در برابر ویروس یا هک مصون هستند و تا به حال گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ارز از آن ها شنیده نشده است.

ارز

یکی از سایت های معتبری که به طور تخصصی به فروش این کیف پول ها می پردازد، سایت Ledger است. انواع مدل های این کیف پول ها عبارتند از: Ledger Nano X، Ledger Nano S، Ledger Blue

شما می توانید این کیف پول ها را به گوشی خود از طریق بلوتوث متصل کنید و از تراکنش های ارزهای خود با خبر باشید. همچنین می توانید از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در مواقع لزوم به آن دسترسی داشته باشید.

برندهای معتبر دیگری که می توانید از آن ها کیف پول ارز دیجیتال تهیه کنید عبارتند از:

Trezor

KeepKey

همچنین این کیف پول های سخت افزاری را می توانید از آمازون یا ایبی خرید کنید. فقط حتما از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت چارسوق می تواند این کیف پول های سخت افزاری را برای شما خرید کند و درب منزل به شما تحویل دهد. کافیست در اینجا ثبت سفارش کنید.

 

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز