آمازون و شاپی فای یکپارچه می‌شوند

همکاری آمازون و شاپی فای راهکاری مفید برای فروشندگان

این هفته برای شاپی‌فای (shopify)، با اعلام شراکت تجارت الکترونیک با آمازون (amazon)، هفته‌ی خوبی به نظر می‌رسد و این اتفاق سهام این شرکت را تا 8 درصد افزایش داد. این ادغام بازرگانان شاپی‌فای را به میلیون‌ها مشتری بالقوه آمازون وصل می‌کند، در حالی که مدیریت موجودی، جزئیات محصولات و انجام سفارشات را به صورت یکجا ممکن می‌سازد.

ایده‌ی این ادغام برای اولین بار در سپتامبر 2015 مطرح شد اما تا به امروز به مرحله‌ی اجرا در نیامده بود. با این کار، بازرگانان شاپی‌فایقادر خواهند بود تا کاتالوگ محصولاتشان را برای کانال‌های دیجیتال مدیریت کنند و فروشگاه آمازون یکی از آن‌ها خواهد بود.

برندون چو[1]، مدیر محصول در شاپی‌فای عنوان کرد: «این اولین ادغام ما با یک فروشگاه آنلاین می‌باشد. کار کردن ما با آمازون یک قدم مهم در تقویت استراتژی تجارت الکترونیک ماست و بازرگانان ما را قادر می‌سازد تا محصولاتشان را هرکجا که مشتری برایشان وجود دارد، بفروشند.»

البته این اقدام سود مستقیمی برای شاپی‌فای در پی ندارد و شاپی‌فای از خریدهای اضافی‌ای که از طریق آمازون به دست می‌آید، درآمدی کسب نمی‌کند. با این حال، این باعث می‌شود که شاپی‌فای در مقایسه با سایر سیستم‌های تجارت الکترونیک مانند Magento مزیت رقابتی بیشتری داشته باشد. کاربران می‌توانند از کانال آمازون به صورت رایگان استفاده کنند که این خدمات کلی شاپی‌فای را برای کابران جدید جذاب‌تر می‌کند.

شاپی‌فای یک طرح تجارت الکترونیک چندکاناله است که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی‌ شده است. بازرگانان از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند تا فروشگاه‌هایشان را طراحی، راه‌اندازی و مدیریت کنند و از طریق کانال‌های مختلف از جمله وب، موبایل، رسانه‌های اجتماعی، بازار و فروشگاه‌های پاپ آپ کالاهایشان را به فروش برسانند. در حال حاضر شرکت شاپی‌فای با 350000 کسب و کار در 150 کشور دنیا (چه به صورت فیزیکی چه دیجیتالی) کار می‌کند و مورد تأیید برندهای بزرگی چون Tesla، Red Bull، Nestle، جنرال الکتریک، Kylie Cosmetics و بسیاری دیگر می‌باشد.

[1] Brandon Chu

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز