قوانین و مقررات

به چارسوق خوش آمدید.

قوانینی که در ذیل آمده مربوط به همه صفحات سایت Charsooq.com است و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت به معنی پذیرفتن تمامی بندهای ذکر شده این قوانین می‌باشد.

1) کاربر سایت باید شخص حقیقی بالای هجده سال و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها باشد.


2) صحت مشخصات شما و اطلاعات مندرج در همه فرم‌های سایت به عهده کاربر می‌باشد و در صورت تغییر، کاربر موظف به اطلاع‌رسانی کتبی به چارسوق است. لذا چارسوق هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعات غلط وارد شده توسط کاربر در هر قسمت از سایت نداشته و همچنین در صورت تحمیل هزینه‌ای بابت ارائه اطلاعات اشتباه به چارسوق، کاربر موظف به پرداخت آن هزینه است.


3) شفاف بودن و درج کامل لینک کالا و مشخصات دقیق سفارش درخواستی به عهده مشتری است و در صورت ارسال اطلاعات اشتباه کالای درخواستی و مبهم بودن اطلاعات وارده توسط مشتری، چارسوق مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی و یا تعویض و مرجوع نمودن کالا ندارد.


4) کالا و سفارشات درخواستی کاربر باید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین پستی و گمرکی باشد و چارسوق مسئولیتی در قبال سفارشات غیر قانونی و موجود در لیست کالاهای ممنوعه ندارد. در صورتی‌که به دلیل قصور کارشناسان چارسوق، کالای ممنوعه خریداری شود و در گمرکات یا پست‌های درون‌مرزی یا برون‌مرزی دچار مشکل شود چارسوق هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.


5) چارسوق تا قبل از دریافت کامل مبلغ پیش فاکتور ارسال شده به مشتری هیچگونه مسئولیتی بابت خرید و تحویل سفارش ندارد و مسئولیت چارسوق در قبال سفارش مشتری تنها پس از تسویه کامل پیش فاکتور آغاز می‌گردد.


6) کیفیت، اصالت، کارایی و سلامت محصول انتخابی و اعتبار فروشنده آن به عهده مشتری است و از آنجایی که خرید محصول عینا از لینک درخواستی مشتری انجام می‌گیرد، و چارسوق تنها کارگزار خرید و حمل کالا برای مشتری از سایت های خارجی است لذا نسبت به موارد فوق مسئولیتی ندارد.


7) به محض پرداخت وجه پیش فاکتور توسط مشتری فرآیند خرید و سفارش ارسال کالا توسط چارسوق قابل اجراست و چارسوق متعهد است حداکثر ظرف دو روز کاری خرید را انجام دهد. وجه پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد و تنها درصورتی که چارسوق به هر دلیلی تا یک هفته موفق به انجام خرید و ثبت سفارش خارجی نگردد تنها موظف به عودت عین وجه بصورت کامل می‌باشد.


8) در صورتی که مشتری به هر دلیلی پس از خرید کالا توسط چارسوق تمایل به کنسل کردن سفارش داشته باشد، تنها در صورتی که امکان کنسل شدن خرید توسط فروشنده و عودت کامل وجه وجود داشته باشد، وجه ریالی پرداختی توسط مشتری با کسر کارمزد خرید (که در پیش‌فاکتور ذکر شده است) طی یک روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. این شرایط کنسل کردن و عودت وجه صرفا برای کالاهایی که توسط فروشنده ارسال نشده باشند قابل اجرا می باشد و در صورتی که فروشنده کالا را ارسال کرده باشد به هیچ عنوان امکان کنسل کردن آن وجود نخواهد داشت. همچنین جهت درخواست کنسلی قبل از ارسال شدن کالا نیاز به تماس تلفنی با واحد خرید و انجام هماهنگی در ساعات اداری است و در صورت انجام درخواست به صورت تیکت یا ایمیل در ساعات غیر اداری یا تعطیل، چارسوق مسئولتی در قبال انجام آن ندارد.


9) در صورتی‌که چارسوق خرید را انجام دهد اما فروشنده به هر دلیلی کالا را ارسال نکند (مثلا به دلیل اعلام موجودی اشتباه فروشنده و یا کلاهبردار بودن او)، و مشتری از چارسوق بخواهد تا با انجام شکایت پول را پس بگیرد، وجه ریالی پرداختی توسط مشتری با کسر کارمزد خرید (که در پیش‌فاکتور ذکر شده است) طی یک روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم عودت وجه توسط فروشنده، چارسوق مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.


10) تعهد زمانی تحویل سفارش از زمان دریافت کالای ارسالی از طرف فروشنده توسط نماینده چارسوق در خارج از کشور آغاز می‌شود و زمان تقریبی تحویل آن در ایران بین 40 تا 50 روز است. چارسوق مسئولیتی در قبال تاخیر یا مفقودی ناشی از ارسال کالا توسط فروشنده و یا تاخیرهای پستی ندارد و فقط پیگیری های قانونی لازم را انجام می‌دهد.


11) چارسوق پس از آماده‌سازی کالا در دفتر تهران و اطلاع‌رسانی به مشتری جهت تسویه حساب و تحویل کالا، تنها موظف است تا دو هفته کالا را نزد خود نگه دارد. در صورتی که طی این زمان مشتری اقدام به تسویه حساب ننماید، چارسوق این اختیار را دارد که کالا را به فروش رساند. در صورت فروش محصول توسط چارسوق پس از کسر هزینه کامل حمل و کارمزد خرید، مابقی مبلغ پرداختی مشتری عودت می‌گردد. در صورتی که چارسوق موفق به فروش کالا نشود هیچ وجهی عودت نمی‌گردد و حق شکایت از مشتری برای چارسوق محفوظ است.


12) چارسوق تنها سلامت فیزیکی کالاهای نو را تضمین می‌نماید و هیچ‌گونه تضمینی در خصوص سلامت ظاهری و فیزیکی کالاهای دست دوم ارائه نمی‌دهد زیرا تشخیص اینکه مشکل از کالای ارسالی فروشنده بوده و یا در فرآیند حمل به وجود آمده، امکان‌پذیر نیست.


13) بسته بندی کالا در هریک از مراحل پست بین المللی، گمرگات و یا بازرسی‌های فرودگاهی ممکن است باز شود و همچنین امکان حذف بسته‌بندی اضافه محصول به جهت کاهش حجم ارسالی و هزینه پستی برای مشتری وجود دارد. در صورتی که وجود جعبه و بسته‌بندی اوریجینال آن برای مشتری مهم است لازم است در قسمت توضیحات سفارش خود قید کند و هزینه حمل با وزن حجمی بسته را مدنظر قرار دهد.


14) هزینه حمل هر کالا در پیش فاکتور به صورت موقت و بر اساس وزن اعلامی مشتری یا تخمینی چارسوق محاسبه می‌شود که در صفحه فاکتور و فایل pdf (قابل دانلود در پنل کاربری) قابل مشاهده است. در نهایت هزینه حمل واقعی بر اساس وزن واقعی کالا پس از رسیدن به دفتر چارسوق محاسبه می‌شود. اگر وزن اعلام شده در پيش فاكتور با وزن كالاي درخواستي شما مغايرت دارد لطفا قبل از پرداخت نسبت به تماس با ما جهت اصلاح آن اقدام كنيد.    
وزن واقعی عبارت است از وزن کالا و جعبه ارسالی فروشنده روی ترازو و یا وزن حجمی آن در صورت بالاتر بودن. وزن حجمی به گرم به صورت حاصل‌ضرب طول×عرض×ارتفاع مکعب مستطیل فرضی دور کالا تقسیم بر 5 بدست می‌آید.


15) در صورت بروز اختلاف، چارسوق سعی در حل آن توسط مذاکره و در صورت حل نشدن تعیین داور مرضی الطرفین می‌نمایند. چنان‌چه مذاکرات تا دو هفته به نتیجه‌ای نرسد یا داور مورد توافق پیدا نشود، مراجع ذی صلاح قانونی و رای ایشان، مرجع طرفین خواهد بود.


16) چارسوق در قطع یا محدودسازی ارائه خدمات به کاربران مختار است. همچنین اگر به صورت قطعی مشخص گردد که کاربر اقدام به فعالیت‌ یا مبادلات ممنوعه نموده، چارسوق مختار به قطع انجام تعهدات، عدم انجام تراکنش مالی مربوط، اطلاع به مراجع قانونی و قطع دسترسی مشتری می‌باشد.


17) دامنه Charsooq.com ، نام “چارسوق” و لوگوی درج شده در سایت متعلق به شخص حقیقی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر آن، اسناد، قوانین، فرم‌‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، و موارد مشابه بخشی از مالکیت انحصاری چارسوق بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.


18) در مورد خرید گوشی و تمامی دستگاه‌های سیم کارت دار از آنجا که چارسوق ترخیص کالاها را به صورت کلی انجام می‌دهد امکان ارائه برگه ترخیص و مدارک گمرکی وجود نداشته و هزینه گمرکی مربوط به رجیستر و امور اداری مرتبط با آن به عهده مشتری می‌باشد. (طبق قانون جدید گمرکی مبنی بر الزام رجیستر در فرودگاه، از نظر ما امکان رجیستر دستگاه‌های دارای سیم کارت وجود ندارد و در صورت درخواست مشتری مبنی بر خرید گوشی موبایل یا هر وسیله سیم کارت دار دیگری توسط چارسوق، فقط به عنوان یک قطعه خریداری شده و چارسوق مسئولیتی در قبال رجیستر نشدن آن نخواهد داشت)


19) خرید از چین تنها از سایت علی اکسپرس انجام می‌شود. با این حال چارسوق هیچ ضمانتی بابت اصالت، سلامت و مشابهت کالا برای خرید از این سایت ارائه نمی‌دهد. در صورتی که کالا توسط فروشنده ارسال نشود تنها در صورتی هزینه پرداختی مشتری عودت می شود که فروشنده چینی هزینه را به چارسوق عودت نماید.


20) تمامی کالا ها از طریق پست پیشتاز به همراه بیمه ارسال می‌گردد.  قبل از تحویل گرفتن کالا از مامور پست و امضای دریافت آن حتما بسته را از نظر سلامت ظاهری و صحت نوع کالا بررسی فرمایید و در صورت وجود مشکل، از تحویل گرفتن آن خودداری فرمایید و با ما تماس حاصل نمایید. در غیر این‌صورت چارسوق مسئولیتی در قبال تحویل کالای اشتباه یا آسیب دیده نخواهد داشت.