قوانین و مقررات

به چارسوق خوش آمدید.

قوانینی که در ذیل آمده مربوط به همه صفحات سایت  Charsooq.com است و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت  به معنی پذیرفتن همه این قوانین می‌باشد.

1)  کاربر سایت باید شخص حقیقی بالای هجده سال و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها باشد.


2)  صحت مشخصات و اطلاعات مندرج در همه فرم‌های سایت به عهده کاربر می‌باشد و درصورت تغییر، کاربر موظف به اطلاع‌رسانی کتبی به چارسوق است. لذا چارسوق مسئولیتی در قبال اطلاعات غلط وارد شده توسط کاربر در هر قسمتی از سایت ندارد و همچنین در صورت تحمیل هزینه‌ای بابت اطلاعات اشتباه به چارسوق، کاربر موظف به پرداخت آن هزینه است.


3)  شفاف بودن و درج کامل آدرس و مشخصات دقیق سفارش درخواستی به عهده مشتری است و در صورت انجام و ارسال کالای اشتباه به واسطه مبهم بودن اطلاعات وارده توسط مشتری، چارسوق مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی و یا تعویض یا مرجوع نمودن کالا ندارد.


4)  کالا و سفارشات درخواستی کاربر باید منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین پستی و گمرکی باشد و چارسوق مسئولیتی در قبال سفارشات غیر قانونی و موجود در لیست کالاهای ممنوعه چارسوق ندارد. در صورتی‌که به دلیل قصور کارشناسان چارسوق، کالای ممنوعه خریداری شود و در گمرکات یا پست‌های درون‌مرزی یا برون‌مرزی دچار مشکل شود، چارسوق هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.


5)  چارسوق تا قبل از دریافت کامل مبلغ پیش فاکتور ارسالی به مشتری توسط ایشان هیچگونه مسئولیتی بابت خرید و تحویل سفارش ندارد و مسئولیت چارسوق در قبال سفارش مشتری تنها پس از تسویه کامل پیش فاکتور آغاز می‌گردد.


6)  کیفیت، اصالت، کارایی و سلامت محصول انتخابی و اعتبار فروشنده آن به عهده مشتری است و از آنجایی که خرید محصول عینا از لینک درخواستی مشتری انجام می‌گیرد، و چارسوق تنها کارگزار خرید و حمل کالا برای مشتری از سایت های خارجیست لذا نسبت به موارد فوق مسئولیتی ندارد.


7)  به محض پرداخت وجه پیش فاکتور توسط مشتری فرآیند خرید و سفارش ارسال کالا توسط چارسوق قابل اجراست و چارسوق متعهد است حداکثر ظرف دو روز کاری خرید را انجام دهد. وجه پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد و تنها درصورتی که چارسوق به هر دلیلی تا یک هفته موفق به انجام خرید و ثبت سفارش خارجی نگردد تنها موظف به عودت عین وجه بصورت کامل می‌باشد.


8)  در صورتی که مشتری به هر دلیلی پس از خرید کالا توسط چارسوق تمایل به کنسل کردن سفارش داشته باشد، تنها در صورتی که امکان کنسل شدن خرید توسط فروشنده و عودت کامل وجه وجود داشته باشد، وجه ریالی پرداختی توسط مشتری با کسر کارمزد خرید (که در پیش‌فاکتور ذکر شده است) طی یک روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. این شرایط کنسل کردن و عودت وجه صرفا برای کالاهایی که توسط فروشنده ارسال نشده باشند قابل اجرا می باشد و در صورتی که فروشنده کالا را ارسال کرده باشد به هیچ عنوان امکان کنسل کردن آن وجود ندارد. همچنین جهت درخواست کنسلی قبل از ارسال شدن کالا نیاز به تماس تلفنی با واحد خرید و انجام هماهنگی در ساعات اداری است و در صورت انجام درخواست به صورت تیکت یا ایمیل در ساعات غیر اداری یا تعطیل، چارسوق مسئولتی در قبال انجام آن ندارد.


9)  در صورتی‌که چارسوق خرید را انجام دهد اما فروشنده به هر دلیلی کالا را ارسال نکند (مثلا به دلیل اعلام موجودی اشتباه فروشنده و یا کلاهبردار بودن او)، و مشتری از چارسوق بخواهد تا با انجام شکایت پول را پس بگیرد، وجه ریالی پرداختی توسط مشتری با کسر کارمزد خرید (که در پیش‌فاکتور ذکر شده است) طی یک روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم عودت وجه توسط فروشنده، چارسوق مسئولیتی در این خصوص ندارد.


10) تعهد زمانی تحویل سفارش از زمان دریافت کالای ارسالی از طرف فروشنده آن توسط نماینده چارسوق در خارج از کشور آغاز می‌شود و زمان تقریبی تحویل آن در ایران بین 35 تا 40 روز است. چارسوق مسئولیتی در قبال تاخیر یا مفقودی ناشی از ارسال کالا توسط فروشنده و یا تاخیرهای پستی ندارد و فقط پیگیری های قانونی لازم را انجام میدهد.


11)  چارسوق پس از آماده‌سازی کالا در دفتر تهران و اطلاع‌رسانی به مشتری جهت تسویه حساب و تحویل کالا، تنها موظف است تا دو هفته کالا را نزد خود نگه دارد. در صورتی که طی این زمان مشتری اقدام به تسویه حساب ننماید، چارسوق این اختیار را دارد که کالا را به فروش رساند.  در صورت فروش محصول توسط چارسوق پس از کسر هزینه کامل حمل و کارمزد خرید مابقی مبلغ پرداختی مشتری عودت می‌گردد. در صورتی که چارسوق موفق به فروش کالا نشود هیچ وجهی عودت نمی‌گردد و حق شکایت از مشتری برای چارسوق محفوظ است.


12)  چارسوق تنها سلامت فیزیکی کالاهای نو را تضمین می‌نماید و هیچ‌گونه تضمینی در خصوص سلامت ظاهری و فیزیکی کالاهای دست دوم ارائه نمی‌دهد. چرا که تشخیص اینکه مشکل از کالا بوده و یا فرآیند حمل امکان‌پذیر نیست.


13)  بسته بندی کالا در هریک از مراحل پست بین المللی، گمرگات و یا بازرسی‌های فرودگاهی ممکن است باز شود و همچنین امکان حذف بسته‌بندی اضافه محصول به جهت کاهش حجم ارسالی و هزینه پستی برای مشتری وجود دارد. درصورتی که وجود جعبه و بسته‌بندی اوریجینال آن برای مشتری مهم است لازم است در قسمت توضیحات سفارش خود قید کند و هزینه حمل با وزن حجمی بسته را مدنظر قرار دهد.
توجه : ​در مورد خرید گوشی و سایر دستگاه های سیم کارت دار از آنجا که چارسوق ترخیص کالا هارا به صورت کلی انجام میدهد امکان ارایه برگه ترخیص جمعی وجود ندارد و هزینه گمرکی مربوط به رجیستری و امور اداری مربوط به انجام رجیستری ایران به عهده مشتری میباشد.


14)  هزینه حمل از خارج به ایران پس از دریافت کالا در دفتر ایران بر اساس وزن واقعی محاسبه می‌شود و هنگام تحویل کالا دریافت می‌شود مگر اینکه هزینه حمل مساوی یا بیشتر از جمع ارزش کالاها باشد که در این صورت 50 درصد آن در ابتدا محاسبه شده و دریافت می‌گردد. وزن واقعی عبارتست از وزن کالا و جعبه ارسالی از فروشنده روی ترازو و یا وزن حجمی آن در صورت بالاتر بودن. وزن حجمی به گرم به صورت حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع مکعب مستطیل فرضی دور کالا  تقسیم بر 5 بدست می آید.


15)  در صورت بروز اختلاف، چارسوق سعی در حل آن توسط مذاکره و در صورت حل نشدن تعیین داور مرضی الطرفین می‌نمایند. چنانچه مذاکرات تا دو هفته به نتیجه ای نرسد یا داور مورد توافق پیدا نشود، مراجع ذی صلاح قانونی و رای ایشان مرجع طرفین خواهد بود.


16)  چارسوق در قطع یا محدود سازی ارائه خدمات به کاربران مختار است. همچنین اگر بصورت قطعی مشخص گردد که کاربر اقدام به فعالیت‌ یا مبادلات ممنوعه نموده، چارسوق مختار به قطع انجام تعهدات، عدم انجام تراکنش مالی مربوط، اطلاع به مراجع قانونی و قطع دسترسی مشتری می‌باشد.


17)  دامنه Charsooq.com، نام “چارسوق” و لوگوی درج شده در سایت متعلق به شخص حقیقی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر آن، اسناد، قوانین، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، و موارد مشابه بخشی از مالکیت انحصاری چارسوق بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.


18) خرید از چین تنها از سایت علی اکسپرس انجام می شود. با اینحال چارسوق هیچ ضمانتی بابت اصالت، سلامت و مشابهت کالا برای خرید از این سایت ارائه نمی دهد.


19)  در صورتی که کالا توسط فروشنده ارسال نشود تنها در صورتی هزینه پرداختی مشتری عودت می شود که فروشنده چینی هزینه را به چارسوق عودت نماید.


20) خرید از چین تنها از سایت علی اکسپرس انجام می شود. با اینحال چارسوق هیچ ضمانتی بابت اصالت، سلامت و مشابهت کالا برای خرید از این سایت ارائه نمی دهد. در صورتی که کالا توسط فروشنده ارسال نشود تنها در صورتی هزینه پرداختی مشتری عودت می شود که فروشنده چینی هزینه را به چارسوق عودت نماید.


21) تمامی کالا ها از طریق پست پیشتاز به همراه بیمه ارسال میگردد.  قبل از تحویل کالا و امضای دریافت آن حتما بسته را از نظر سلامت ظاهری و صحت نوع کالا بررسی فرمایید و در صورت وجود مشکل از تحویل آن خودداری فرمایید و با ما تماس حاصل نمایید. در غیر اینصورت چارسوق مسئولیتی در قبال تحویل کالای اشتباه یا آسیب دیده نخواهد داشت.