الکسا موفقیت ارزشمندی برای آمازون است

الکسا و سیری در سیستم کنترل صدا با یکدیگر رقابت می‌کنند

مردم الکسا (Alexa) را دوست دارند و این خبر خوبی است. چرا که برای آمازون (Amazon) هزینه‌ی زیادی داشته است تا آن را در بازار حفظ کند. بر اساس گزارش‌ها، الکسا برای آمازون 330 میلیون دلار در سال 2016 به تنهایی هزینه داشته است و متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که این رقم در سال 2017 به 600 میلیون ریال خواهد رسید.

این گزارش بعد از گزارشات اپل در خصوص تولید استند Siri منتشر شد که هنوز در مرحله‌ی تست نمونه‌ی اولیه می‌باشد. همانند Echo، گوینده‌ی Siri این ظرفیت را دارد که از قسمت‌های مختلف هوشمند منزل اطلاعات جمع‌آوری کند. همچنین شایعاتی در مورد نصب فناوری تشخیص هویت بر روی این ابزارها شنیده می‌شود.

اما آیا پروژه‌ی اپل به همان میزان که الکسا برای آمازون درآمد زاست، می‌تواند مفید باشد؟ شاید خیر. چرا که آمازون این کار را برای افزایش درآمد خود انجام نمی‌دهد بلکه برای این است که جای پای خود را در این بازار محکم کند. اپل در این بازار، فروش رنج زیادی از محصولات، از گوشی گرفته تا آی‌پد و تلویزیون را در اختیار دارد و سرمایه‌گذاری در Siri می‌تواند سود بیشتری را برای آن به ارمغان بیاورد.

گوینده‌ی الکسا، اسپیکرهای بدون سیم Echo را کنترل می‌کند. اما قابلیت‌های آن بسیار بیشتر است. از هیچ‌ چیز جز صدایتان برای جستجو در اینترنت، درست کردن لیست to-do و لیست خرید، خرید اینترنتی، گزارش فوری آب و هوایی و کنترل محصولات هوشمند خانه استفاده نکنید. همه‌ی این‌ها در زمانی اتفاق می‌افتد که گوشی شما در داخل جیبتان است.

الکسا سیستم کنترل صدای آمازون است و به شما اجازه می‌دهد که درباره‌ی نیازهایتان با آن صحبت کنید و سپس پیشنهاد می‌دهد که چگونه آن را برطرف کنید. همین موضوع Echo را نه تنها به یکی از بزرگترین محصولات فناوری امسال تبدیل کرده است، بلکه شاید بزرگترین خبر برای کسانی است که به سیستم کنترل هوشمند منزل علاقه‌مند هستند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز