افزونه جدید گوگل کروم به شما در شناسایی فروشگاه‌های اخلاقی کمک می‌کند

برنامه DoneGood با وجود اینکه 28 نوامبر راه‌اندازی شد اما یکی از برنامه‌های جدید گوگل به شمار می‌آید که در قالب افزونه و اپ در اختیار کاربران قرار گرفته است. این افزونه به کاربران در شناسایی فروشگاه‌های اخلاقی و پایدار کمک می‌کند. فروشگاه‌هایی که در این اپ معرفی‌ شده‌اند فروشگاه‌های سبز و باکیفیتی هستند که محصولات بادوامی ارائه و از کارمندان خود حمایت می‌کنند. فروشگاه‌های اخلاقی که در لیست این افزونه جدید قرار دارند برای کسانی که از این محصول استفاده می‌کنند تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است.

برای استفاده از این اپ کافی است آن را دانلود و نصب کنید و مانند قبل به خرید بپردازید مثلاً برای خرید لوازم کودک به آمازون یا گوگلمراجعه کنید. اگر فروشگاه اخلاقی و پایداری در زمینهٔ تولید لوازم کودک وجود داشته باشد این افزونه شما را در جریان خواهد ذاشت.

کالن شوارتز و اسکات جاکوبسن پدیدآورندگان DoneGood سال 2007 به‌واسطه کار در واشنگتن دی سی یکدیگر را ملاقات کردند و با هم دوست شدند و بعد از مدتی متوجه شدند که هر دو دغدغه مشترکی دارند.

اسکات جاکوبسن می‌گوید ما ساعت‌ها راجع به این موضوع بحث کردیم که کاش راهی وجود داشت تا مطمئن شویم پولی که خرج می‌کنیم صرف چیزی ‌شود که به آن باور داریم؛ و همین ما را بر آن داشت تا ساخت DoneGood را کلید بزنیم. کالن می‌گوید خیلی کار سختی بود پیدا کردن کلاهی که مطمئن باشی توسط یک بچه یا فرد فقیری که به بیگاری گرفته‌شده دوخته نشده است. جاکوبسن می‌گوید ساندویچ‌فروشی موردعلاقه من از ظروف پلاستیکی استفاده و آن‌ها را بازیافت نمی‌کند و همین من را از رفتن به آنجا منصرف کرد و دغدغه‌هایی از این جنس ما را به ساخت این برنامه ترغیب کرد.

شوارتز و جاکوبسن در سال 2014 توسعه این برنامه را در آزمایشگاه نوآوری هاروارد و در قالب برنامه‌های شتاب‌دهنده این دانشگاه شروع کردند. در طول این مدت این دو با کارآفرینان صحبت کردند و فهمیدند که چرا مردم به‌سختی آن‌ها را پیدا می‌کنند.

توان مالی کمپانی‌های کوچک و متوسط برای بازاریابی به‌اندازه کمپانی‌های بزرگ نیست و همین محدودیت، آن‌ها را زیر سایه نام این شرکت‌ها دفن کرده است و این افزونه مشکل آن‌ها را حل می‌کند.

برای حل این مشکل این افزونه نتایج خود را در سایت‌های پربازدیدی نظیر گوگل و آمازون نمایش می‌دهد. این افزونه لیست شرکت‌هایی که برخی ویژگی‌ها نظیر گواهی‌نامه مسئولیت اجتماعی، گواهی B Corp، گواهی تجارت منصفانه و گواهی حمایت از استاندارهای جهانی نساجی (GOTS) را دارند شامل می‌شود؛ اما فاکتورهای دیگری نیز در تنظیم این لیست لحاظ می‌شود به‌طور مثال کیفیت محصول و برنامه آن‌ها برای مقابله با زباله‌های تولیدی از جمله‌ی این فاکتورها هستند.

محصولات باکیفیتی که توسط صنعتگران ماهر ساخته می‌شود به‌مراتب باکیفیت‌تر از تولیدات انبوه شرکت‌های استثمارگر هستند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز