رشد بی سابقه خرید اینترنتی در سال های اخیر

بررسی‌ها از رشد سریع خرید اینترنتی حکایت می‌کند

شرکت یونایتد پارسیل (United Parcel Service) بیش از 5000 خریدار آنلاین را موردبررسی قرار داده است و نتایج این بررسی نشان می‌دهد که برای اولین بار حجم خرید اینترنتی این خریداران از خریدهای فیزیکی آن‌ها پیشی گرفت است.

شرکت کام سور (comScore) نیز در بررسی‌های خود خریدارانی که به فاصله سه ماه حداقل دو خرید اینترنتی داشته‌اند موردبررسی قرار داده است. نتایج این بررسی نشان می‌دهد که در حال حاضر این خریداران 51 درصد از خریدهای خود را (به‌استثنای مواد غذایی) به‌صورت اینترنتی انجام می‌دهد که این میزان در مقایسه با سال‌های 2015 و 2014 به ترتیب 4 و 3 درصد رشد داشته است.

بررسی آخرین نتایج این بررسی که اکنون در سال پنجم خود قرار دارد سرعت گسترش خرید اینترنتی را نشان می‌دهد. 44 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند امسال یک خرید اینترنتی انجام داده‌اند که در مقایسه با سال گذشته این رقم 3 درصد رشد داشته است. این رشد سریع به‌خوبی عدم سازگاری خرده‌فروشان با فروشگاه‌های آنلاین را نیز توجیه می‌کند.

خریداران تنها 20 % از خریدهای خود را به روش معمول از فروشگاه‌های فیزیکی انجام می‌دهند که در مقایسه با سال گذشته 2% افت داشته است. به‌علاوه 22 % از خریداران تمام خرید خود را اینترنتی انجام می‌دهند درحالی‌که باقی خریداران به‌صورت ترکیبی هم از فروشگاه‌های مجازی و هم فروشگاه‌های فیزیکی خرید می‌کنند.

استیو اسبورن مشاور  زنجیره تأمین شرکت Kurt Salmon می‌گوید «تغییرات واقعاً چشمگیر است، به‌مرورزمان مردم راحت و راحت می‌شوند و این به ضرر خرده‌فروشان تمام خواهد شد.»

به گفته وزارت بازرگانی خریدهای اینترنتی تنها 7.8 درصد کل خریدهای انجام‌شده را در برمی‌گیرد، اما طبق پیش‌بینی فورستر(Forrester) امسال بیش از نیمی از جمعیت (190 میلیون) مصرف‌کننده آمریکایی خرید اینترنتی خواهند داشت.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای از وقتی‌که آمازون (Amazon.com) روی پوشاک و مد تمرکز کرده است به‌شدت ضربه خورده‌اند. شرکت میسیز (Macy’s) سه ماه اخیر خود را بدترین سه ماه بعد از بحران اقتصادی توصیف کرد؛ و شرکت‌هایJ.C. Penney و Kohl’s نیز خبر از رکورد فروش خود می‌دهند. علاوه بر این فروشگاه‌های بزرگ Wal-Mart Stores و Target هم در سه ماه اخیر فروش خوبی نداشتند.

رندال کانیک (Randal Konik) تحلیلگر فروش شرکت تأمین سرمایه Jefferies & Co معتقد است که فروشگاه‌ها روزهای سختی را در پیش خواهند داشت چراکه ترافیک خرید در حال انتقال به آمازون است.

برای درک سرعت این تغییرات به این اطلاعات توجه کنید. امسال 20 % از افرادی که موردبررسی قرار گرفتند اشتراک آمازون پرایم را خریداری کردند که این رقم در مقایسه با سال‌های گذشته به ترتیب 4% و 10 % رشد داشته است. طبق بررسی‌ها آمازون این روند روبه رشد را حفظ خواهد کرد چراکه در حال حاضر در 31 درصد از موارد افراد آمازون پرایم را انتخاب می‌کنند و این رقم در مقابل 8 درصد خریداران غیر عضو موفقیت خوبی به شمار می‌رود.

به گفته فورستر آمازون در سال گذشته، به‌تنهایی 60 % از کل رشد فروش اینترنتی امریکا را به خود اختصاص داده است.

جان هابر مدیر اجرایی شرکت مشاوره زنجیره تأمین (Spend Management Experts) معتقد است:«آمازون در حال تغییر پارادایم‌هاست درواقع آمازون با ایجاد امکانات جدیدی چون حمل‌ونقل ارزان و سریع سعی در تغییر انتظارات مشتری و بدین ترتیب تغییر ذهنیت مشتری دارد.»

بدین ترتیب هزاره‌ای‌ها (معادل دهه شصتی‌ها) 54 % از خرید خود را اینترنتی انجام می‌دهند و نرخ استقبال جمعیت مسن‌تر از خرید اینترنتی نیز رو به رشد است. غیر هزاره‌ای‌ها 49 % از خرید خود را آنلاین انجام می‌دهند که در مقایسه با 44 درصد سال گذشته 4% افزایش داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که 63% نسل Y از تلفن همراه خود برای خرید استفاده می‌کنند این در حالی است که 19 % دهه‌های 40 و 60(میلادی) و 8 % سالمندان نیز از تلفن‌های همراه خود برای خرید استفاده می‌کنند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز