سامسونگ دلایل شکست مفتضحانه‌ی گلکسی نوت 7 را منتشر کرد

دلایل انفجار گوشی‌های گلکسی نوت 7

در یکشنبه شب 22 ژانویه، شرکت بزرگ سامسونگ افشا کرد که ترکیبی از تولید عجولانه و باتری‌های بد، منجر به مشکلاتی در گوشی‌های گلکسی نوت 7 در سال گذشته شده بود.

در سپتامبر گذشته، شرکت سامسونگ بعد از اینکه فهمید باتری‌های گوشی‌ها به شدت داغ می‌شوند و ممکن است آتش بگیرند، 2.5 میلیون گوشی گلکسی نوت 7 را از سطح بازار جمع‌آوری کرد.

سپس در ماه اکتبر چهار گوشی نوت باعث ایجاد آتش‌سوزی شدند. یکی از گوشی‌ها دقیقاً قبل از پرواز هواپیما آتش گرفت و باعث شد که دپارتمان حمل و نقل آمریکا ورود این مدل گوشی‌های هوشمند را به تمام پروازها ممنوع اعلام کرد.

این شرکت به سرعت تمام گوشی‌های گلکسی نوت 7 را از بازار بیرون کشید. بعد از بررسی‌های بسیاری که در این ماه‌ها انجام شد، سامسونگ در نهایت دو دلیل اصلی را برای این اتفاق عنوان کرد.

بر طبق گزارش The Verge، اولین باتری طراحی‌ای داشت که باعث اتصال کوتاه می‌شد و دومین باتری (که برای واحدهای قابل جایگزینی استفاده می‌شد) یکی از قسمت‌هایش ذوب می‌شد و باعث آتش‌سوزی می‌شد.

 

قسمت بازرسی سامسونگ 700 نفر را برای تست بیش از 200.000 گوشی و 30.000 باتری اضافه استخدام کرد. این شرکت همچنین سه شرکت خارجی UL، Exponent و TUV Rheinland را به کار گرفت تا در مورد علت این اتفاقات به نتیجه برسند.

در کنفرانس خبری، رئیس قسمت موبایل سامسونگ DJ Koh از مشتریان و شرکای خود عذرخواهی کرد و مسئولیت این اتفاقات را بر عهده گرفت و اضافه کرد: «فرایندهای داخلی را به صورتی چیده‌ایم تا در درجه‌ی اول از امنیت و کیفیت محصولات مطمئن شویم».

سامسونگ انتظار دارد که گوشی گلکسی S8 را دیرتر به بازار عرضه کند و در کنار تمام گوشی‌های آینده، یک فرایند تست هشت مرحله‌ای از باتری‌ها قبل از عرضه به بازار خواهد داشت.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز