راهنمای خرید اینترنتی ریش تراش

 

 

مرتب کردن و اصلاح موی صورت و استفاده از ریش تراش معمولاً یکی از کارهای روزانه آقایان می باشد. از گذشته ابزارهایی مانند تیغ برای اصلاح صورت استفاده می‌شد.  “خود تراش” نامی است که در زبان فارسی به نوع دستی و ابتدایی تیغ گفته می‌شود. با اختراع ریش تراش مشکلات تیغ اصلاحی، هم‌چون زخم شدن، خشک شدن و ملتهب شدن پوست، تا حد قابل توجهی رفع شد.

این موضوع که شما برای اولین بار ریش تراش خرید می کنید و یا قصد خرید ماشین تازه ای دارید، از بین مجموعه ای متنوع از ریش تراش های موجود، ممکن است گیج کننده باشد. این راهنما می تواند به شما کمک کند که ویژگی های مورد نظر خود را مشخص و انتخاب‌های محدودی داشته باشید تا با سرعت بیشتری ریش تراش مورد علاقه‌تان را خریداری کنید.

معمولاً طیف متنوعی از عادات اصلاح در آقایان وجود دارد. در یک طرف طیف قلمو و تیغه‌های ایمن را مشاهده می‌کنیم، این آقایان از اصلاح آهسته، دقیق و تمیز لذت می‌برند. در طرف دیگر طیف شاهد افرادی هستیم که اصلاح نمی‎کنند و معمولاً ریش‎های بلندی دارند. اکثر آقایان بین این دو طیف قرار می‌گیرند.

 

اولین قدم برای انتخاب ریش تراش مناسب شما این است که مشخص کنید در کجای طیف قرار دارید. آیا می‌خواهید روزانه صورت خود را اصلاح کنید تا چهره خود را بدون مو و صاف نگه دارید؟ یا فقط می خواهید ریش خود را مرتب و اندازه مشخصی نگه دارید تا بیش از حد رشد  نکند؟ همچنین لازم است دقت کنید که آیا قصد دارید هنگام دوش گرفتن از آن استفاده کنید یا نه، و یا ریش تراشی می خواهید که برای پوست حساس مناسب باشد.

انواع ریش تراش

ریش تراش فویلی یا ورقی:

ماشین‌های ریش تراش فویلی از تیغه‌های لرزان قرار گرفته در زیر فویل برای اصلاح صورت، استفاده می‌کنند. قسمت فویلی، موی صورت را بلند کرده و به داخل فویل می‌برد. این ماشین‌ها معمولاً سه یا چهار تیغه دارند. وجود این تیغه‌ها امکانی را فراهم می‌کند که بتوان اصلاح سریع و تمیزی داشت. برخی از ریش تراش‌های فویلی شامل فنرهای منعطفی هستند که با فشارهای مختلف متناسب می‌شوند. ریش تراش‌های فویلی برای افرادی که روزانه صورت خود را اصلاح می‌کنند و پوست حساسی دارند، مناسب است. این نوع ریش تراش‌ها یک فویل فلزی نازک دارند که مانع از تماس مستقیم با پوست صورت می‌گردد. این باعث می‌شود که پوست شما ملتهب نشود. با این حال، این نوع ریش تراش برای مرتب کردن ریش‌های بلند مناسب نیست و عموماً صدای بلندی دارند. مدل‌های براون، پاناسونیک و همچنین برخی از مدل های رمینگتون از این نوع تیغه ها دارند.

 

ماشین‌های ریش تراش چرخشی بر روی دیسک های چرخشی با سر شناور طراحی شده اند تا با خطوط صورت تنظیم شوند، تا شما برش های بسیار خوبی داشته باشید. این نوع ریش تراش‌ها به راحتی روی پوست حرکت می‌کنند. ریش تراش‌های چرخشی موهای صورت را بوسیله‌ی تیغه‌ی خود بلند کرده و آن را می‌تراشند. این مدل‌ها نسبت به ریش تراش‌های فویلی صدای کمتری دارند و برای افرادی که روزانه اصلاح نمی‌کنند و موهای ضخیمی دارند، مناسب است.

 

مواردی که برای خرید ریش تراش باید در نظر گرفت

قابلیت کوتاه کردن: برخی از ماشین‌های ریش تراش این قابلیت را دارند که بتوان بوسیله آن‌ها خط ریش را تنظیم کرد و نیازی به ابزار دیگری برای این کار نیست. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد شد و برای افرادی که روزانه اصلاح می‫‎‎کنند بسیار مفید است.

قابلیت استفاده با سیم: در هنگام استفاده از ریش تراش ممکن است شارژ دستگاه به اتمام برسد و اصلاح شما نیمه کاره بماند، بنابراین امکان استفاده با سیم را می‎توان یکی از قابلیت‎های مهم این ماشین‎ها به حساب آورد.

شانههای ریش تراش: ‎در هنگام خرید ریش تراش به این نکته که آیا مایلید ریش خود را به شکل خاصی اصلاح کنید و یا به دنبال کوتاه کردن یا اصلاح روزانه موهای صورت خود هستید، دقت نمائید.

ولتاژ ورودی ماشین ریش تراش: زمانی که قصد دارید ریش تراش یا سایر وسایل الکترونیکی را از سایت‎های خارجی خرید نمائید، دقت کنید که ولتاژ دستگاه 220 ولت و یا یونیورسال (universal) باشد.

حال اگر قصد خرید اینترنتی ریش تراش را دارید و با توجه به متن بالا، لینک کالای مورد نظرتان را پیدا کرده‌اید، کافیست به صفحه‌ی ثبت سفارش در چارسوق بروید و سفارش خود را ثبت کنید. از آنجایی کیفیت این ماشین‎ها از اهمیت بالایی برخوردار است و عموماً جنس‎های درجه 2 و 3 ریش تراش‎ها، بعضاً با قیمت بالاتری از نمونه اصل خود، در ایران موجود است، پیشنهاد می‎کنیم تا با خرید از سایت‎های خارجی از کیفیت خرید خود مطمئن شوید و با قدرت انتخاب بالاتری محصول مطلوب خود را خریداری نمایید.

ثبت سفارش خرید اینترنتی ریش تراش

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز