مشکل حس‌گر اثر انگشت عرضه آیفون 8 را به تأخیر می‌اندازد

آیفون 8 احتمالاً با تأخیر یا بدون حسگر اثر انگشت به بازار خواهد آمد، چرا که تأمین‌کنندگان قطعات با چالش‌هایی برای تولید حسگر اثر انگشت روبه‌رو شده‌اند.

تحلیلگر Pacific Crest Securities’ روز یکشنبه در گزارشی عنوان کرد که اپل باید انتخاب کند که معرفی نسل جدید آیفون را یا به تأخیر بیندازد یا این ویژگی را حذف کند. اپل هنوز تاریخی برای معرفی آیفون 8 اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود که بیشتر از نسخه‌های قبلی زمان ببرد.

اپل به دنبال این است که زیر صفحه نمایش، قطعه‌ی حسگر اثر انگشت را قرار دهد تا با حذف قسمت زیرین گوشی، بتواند صفحه‌ی بزرگتری را برای گوشی تعبیه کند. برای چنین کاری صفحه نمایش باید مقداری انعطاف‌پذیری داشته باشد تا سیگنال‌های حسگر و صفحه نمایش با یکدیگر برخورد نداشته باشد و باعث تداخل عملکرد یکدیگر نشوند.

در صورتی که شرکت اپل نتواند حسگر اثر انگشت را روی LCD تعبیه کند، احتمالاً مجبور می‌شود که این سنسور را به پشت گوشی منتقل کنند که یقیناً بر تجربه کاربران اثر منفی خواهد گذاشت.

در گزارش دیگری از بلومبرگ عنوان شده است که اپل قصد دارد سه گوشی جدید آیفون را در پاییز امسال عرضه کند اما مدل بدون قاب آیقون 8 قطعاً دو تا سه ماه بعد از دو مدل دیگر روانه‌ی بازار می‌شود چرا که به طراحی دوباره احتیاج پیدا خواهد کرد.

آیفون 8 با صفحه نمایش 5.8 اینچی، دوربین سه بعدی، شارژر بی‌سیم و صفحه نمایش بدون حاشیه، در دو نسخه‌ی 64 و 256 گیگابایتی عرضه خواهد شد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز