آیا آمازون و پی‌پال در پرداخت‌ها به هم ملحق می‌شوند؟

همکاری آمازون و پی پال در پرداخت ها

این طور به نظر می‌رسد که آمازون و پی‌پال درباره‌ی آینده‌ای با یکدیگر گفتگو می‌کنند که در آن خریداران آمازون بتوانند توسط پی‌پال پرداخت انجام دهند.

دن شلمان (Dan Schulman)،‌ مدیرعامل پی‌پال در روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ عنوان کرد: «ما در حال مباحثه با آمازون هستیم. در حال حاضر این طرح بر روی 200 میلیون کاربر انجام می‌شود. برای هر فروشنده‌ای سخت است که نتواند توسط پی‌پال پرداخت کند».

شلمان به بلومبرگ گفت که فعلاً نمی‌تواند جزئیات بیشتری را در اختیار خبرگزاری‌ها قرار دهد چرا که تمرکز این گفتگوها بیشتر بر روی این است که چگونه از دارایی‌های یکدیگر استفاده کنیم که منافع بیشتری را برای مشتریان به ارمغان آوریم. آمازون هیچگونه اظهار نظر رسمی‌ای بر این همکاری بالقوه انجام نداده است.

آمازون روش‌های مختلفی را برای پرداخت مشتریان در اختیار می‌گذارد. از جمله کارت‌های اعتباری و دبیت کارت،‌ کارت هدیه و کارت‌های مخصوص این فروشگاه. همچنین مشتریان می‌توانند حساب کاربریشان را به سایت لینک کنند تا خریدهای سریع‌تری را داشته باشند. اما پی‌پال، یکی از برجسته‌ترین و عمومی‌ترین گزینه‌های پرداخت، هیچ‌گاه راهی برای ورود به فروشگاه‌های خرید آنلاین پیدا نکرد و غیبت آن در بازار خرید اینترنتی در کنار آمازون بسیار محسوس است.

این قرارداد اکنون قابل اجراست چرا که پی‌پال دیگر زیرمجموعه‌ای از eBay نیست. پی‌پال در سال 2015 از eBay جدا شد تا بر روی گسترش کسب و کار خود در بازار ارز دیجیتال تمرکز کند.

آمازون اکنون از سرویسی تحت عنوان Amazon Payments به جای پی‌پال استفاده می‌کند و مبلغی را به عنوان هزینه در معاملات از حساب کاربر کم می‌کند،‌ همانگونه که مدل کسب و کار پی‌پال نیز اینگونه است. پی‌پال می‌تواند در پرداخت‌هایی که توسط خریداران انجام می‌شود،‌ تسهیل ایجاد کند.

Amazon Payments در حال حاضر نمی‌تواند با مقیاسی که پی‌پال کار می‌کند،‌ رقابت کند و در بسیاری از موارد فروشندگان به مصرف کنندگان استفاده از سرویس پی‌پال را پیشنهاد می‌دهند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز