پادشاهی ایمیل و شبکه‌های اجتماعی در بازار خرده‌فروشی

بازاریابی آنلاین امری اجتناب ناپذیر برای فروشندگان است

در حالی که اکثر فروشندگان در زمینه‌ی افزایش فروش و مشارکت مشتریان اهداف مشابهی برای سال 2017 دارند،‌ همچنان توسعه‌ی بازاریابی آنلاین در صدر اهداف قرار دارد. بر اساس تحقیقاتی که توسط Yes Lifecycle Marketing انجام شد و در eMarketer منتشر شد،‌ اکثر بازاریابان خرد بر روی ایمیل و شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به اهداف خود حساب کرده‌اند. این داده‌ها نشان می‌دهند که مقدار قابل توجهی از فروشندگان این کانال‌ها را انتخاب می‌کنند. از این آمار، 68 درصد از آن‌ها برای ایمیل و 54 درصد برای شبکه‌های اجتماعی اقدام کرده‌اند.

 

این تحقیق علاقه‌ی مشتریان دائمی را به مواجهه با برندها در یک محیط مجازی به جای حضور در یک فروشگاه فیزیکی نشان می‌دهد. با این حال،‌ شواهد نشان می‌دهد که فروشندگان خرد هنوز به طور کامل برای واگذار کردن فروشگاه فیزیکی خود آماده نیستند. بر اساس این پرسشنامه،‌ از هر 10 فروشنده،‌ 4 نفر برنامه‌ریزی کرده‌اند که به
دنبال ابتکار کانال‌های متقابل بروند و ابزارهایی را برای تولید محتوا مورد آزمایش قرار دهند. اگرچه،‌ این تصمیم که با تمام قوا به سمت فروش آنلاین پیش رفت،‌ تصمیمی مشکل است،‌ اما تحقیقات نشان می‌دهد که یک سوم از پاسخ‌دهندگان برای استفاده‌ی بهتر از داده‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا به ترجیحات و تقاضاهای مشتریان پاسخ مناسب بدهند. محققان در این تحقیق دریافته‌اند که اکثریت فروشندگان در حال حاضر تاکتیک‌هایی مانند دکمه‌های به اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی و ویدئوهایی برای مشارکت مشتریان را به کار می‌گیرند.

نزدیک به نصف فروشندگان شرکت‌کننده در این پرسشنامه،‌ عنوان کرده‌اند که تکنولوژی‌های جدید بر روی برند آن‌ها تأثیری ندارد و در صورتی که از آن‌ها استفاده هم نکنند،‌ با مشکلی مواجه نخواهند شد. در حالی که با توجه به روندهای موجود در تغییر رفتار مشتریان نسبت به خرید اینترنتی،‌ این دیدگاه ، بهترین دیدگاه برای پیشرفت تلقی نمی‌شود و خرده‌فروشان باید این تغییرات را مدنظر قرار دهند.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

چارسوق ، پلتفرم خرید از خارج است ، با چارسوق میتوان از سایت هایی مثل آمازون ، ایبی ، سوق ، اتسی ، اشفورد و علی اکسپرس خرید کنید.

چارسوق خرید بدون مرز