بهترین مدل‌های مکمل بدنسازی اصل

اگر اهل ورزش کردن و تمرین های باشگاهی باشید حتما پس از گذشت چند وقت از شروع ورزشتان، مربی شما یک مکمل بدنسازی تجویز کرده که لازم است آن را مصرف نمایید. برخی افراد تصورشان از مکمل و پودرهای بدنسازی این است که پس از مدت کوتاهی با مصرف این خوراکی، به یک فرد عظیم جثه با عضلات بزرگ تبدیل خواهند شد اما این تصوری کاملا اشتباه است.

چرا باید مکمل بدنسازی بخریم؟

زمانی که شما در یک رشته ورزشی شروع به تمرین و فعالیت می‌کنید فارغ از اینکه هدفتان لاغری، چاقی و یا ... باشد حتما یک رژیم غذایی مخصوص دریافت می‌کنید. به دنبال این رژیم غذایی و فعالیت‌های بدنی در باشگاه، بدن شما نیاز به تامین یک سری مواد مغذی دارد تا هم اثر ورزشتان بیشتر شده و هم قدرت بدنی برای ادامه فعالیتتان داشته باشید و به نوعی ریکاوری شوید.

در مورد اینکه چه مکمل و پودر بدنسازی برای شما مناسب است باید با مربی ورزشی خود مشورت کنید و استفاده خود مختار از این محصول را برای خود ممنوع کنید.

مکمل بدنسازی برای چه کسانی ممنوع است؟

استفاده بی دلیل از مکمل‌ها و پودرهای بدنسازی کار خطرناکی است. اگر فعالیت بدنی مشخصی نداشته و خیال می‌کنید با مصرف یک مدل مکمل بدنسازی اصل می‌توانید قوای بدنی بیشتری داشته و مشکلات ضعف عضلانی و ... خود را برطرف کنید به هیچ عنوان در پی خرید مکمل ورزشی نباشید.

مکمل بدنسازیاین محصول برای کسانی مناسب است که ورزش‌های مداوم با وسایلی مانند وزنه، دمبل و سایر دستگاه‌ها  دارند و به اصولی در رژیم غذایی خود پایبند هستند. دویدن،  پیاده روی روزانه و نرمش نیازی به مصرف مکمل ندارد.

همچنین اگر بیماری خاصی مانند مشکلات قلبی، کبدی و کلیوی دارید به هیچ عنوان خرید مکمل بدنسازی به شما توصیه نمی‌شود. پس بهترین کار قبل از شروع به خوردن مکمل ورزشی این است که یک تست سلامت داده و خیالتان راحت‌تر شود.

مصرف مکمل به هیچ عنوان جایگزین میوه و غذای روزانه شما نیست و بعد از خوردن تغذیه مناسب و سپس اتمام ورزش می‌توانید آن را مصرف نمایید.

چه مدل مکمل بدنسازی بخریم؟

با توجه به اینکه بدن شما به چه مواد مغذی بیش از بقیه نیاز دارد باید به سراغ انتخاب مدل مکمل بروید اما در کل پر مصرف‌ترین و پرفروش‌ترین انواع مکمل‌های بدنسازی شامل موارد زیر است:

  • ال آرژینین
  • پروتئین Whey (وی)
  • گلوتامین
  • کراتین
  • کازئین
  • BCAA یا اسیدآمینه
  • گینر

این‌ها تعدادی از مکمل‌های پرطرفدار در زمینه ورزشی هستند که برای افزایش وزن، کاهش وزن و چربی سوزی، عضله سازی، حفظ انرژی بدن و تامین مواد مغذی مورد نیاز استفاده می‌شوند. به طور مثال از آنجایی که پروتئین از اصلی‌ترین عناصر سازنده بدن بوده و کمبود آن می‌تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد، مصرف مکمل‌های بدنسازی پروتئینی با مشورت مربی بدنسازی شما می تواند مفید باشد. و یا مصرف مکمل کراتین برای افرادی توصیه می‌شود که ورزش را به جهت عضله سازی و قدرتمند شدن دنبال می‌کنند.

اگر از مکمل بدنسازی تقلبی یا نامناسب استفاده کنید قطعا ضررهای جبران ناپذیری به بدن و سلامت جسمانی شما وارد می‌سازد. پس خرید مکمل بدنسازی اصل و با کیفیت از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، حتما تحقیق کرده و از فروشنده و اعتبار آن مطمئن شوید؛ سپس برند مورد نظرتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

مکمل ورزشی

مطلب ویژه: تاریخ بلک فرایدی 2022 (1401)

بهترین کار برای داشتن یک مکمل اصل این است که خودتان به طور مستقیم از سایت‌های خارجی مانند آمازون، مای پروتئین و ... اقدام به خرید کنید. به دلیل نداشتن امکان پرداخت ارزی و عدم ارسال پستی کشورهای دیگر به ایران به علت تحریم‌ها باید خرید از سایت‌های خارجی را به یک سایت مانند چارسوق بسپارید تا تمام این مراحل را انجام داده و کالای شما را در ایران تحویلتان دهد.

برای خرید ار خارج به کمک چارسوق می‌توانید وارد یکی از سایت‌های خارجی شده و مکمل مورد نظرتان را پیدا کنید، سپس لینک محصول را کپی کرده و در سایت چارسوق ثبت سفارش نمایید. تیم چارسوق تمام مراحل خرید، پرداخت ارزی، عبور از گمرک و ارسال به ایران را انجام داده و کالای شما در ایران و درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

به کمک چارسوق می توانید از سایت های خارجی مانند آمازون، ایبی، علی اکسپرس و ... خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.