راهنمای خرید هدیه برای کودکان تا 7 سال

حتما تا به حال برای شما هم شرایطی به وجود آمده است که بخواهید برای بچه‌ای هدیه بخرید و شاید هم در آن لحظه با خودتان فکر کنید بهتر است پول بدهید تا هر چه که لازم داشت را خانواده‌اش برای او تهیه کنند اما خرید هدیه بهتر بوده و بچه‌ها را بیشتر خوشحال می‌کند. برای دانستن این موضوع که چه هدیه‌ای برای چه سنی مناسب است را در ادامه این مقاله دنبال کنید.

خرید هدیه مناسب کودکان تا 7 سال

خرید هدیه برای کودکان می‌تواند یکی از کارهای لذت بخشی باشد که شما را حسابی سرگرم می‌کند چرا که دنیای کودکان بسیار رنگی و پر نشاط است. ما در اینجا شما را برای خرید کادوی مناسب دختر بچه و پسر بچه‌های دوست داشتنی از نوزادی تا سن 7 سالگی راهنمایی خواهیم کرد.

1. پرژکتورهای کودکان: شاید تا به حال همچین چیزی را ندیده باشید و یا با آن آشنا نباشید اما وسیله خوبی برای کودکان است. این وسیله انواع شکل‌ها مانند ستاره، ماه و ... را بر روی سقف و دیوارهای اتاق در تاریکی نمایان می‌کند و می‌تواند کمک خوبی برای عادت کردن بچه به تنهایی خوابیدن در اتاقشان باشد چرا که حسابی آنها را سرگرم کرده و با نوری که در اتاق می‌اندازد باعث می‌شود بچه‌ها احساس ترس نکنند.

2. تل و گل سر: انواع گل سر، تاج‌های بچگانه و جذاب، تل‌های عروسکی سنجاق سر و کش مو و ... را می‌توانید برای دختر بچه‌ها تهیه نمایید و بعد از پیچیدن در یک کاغذ کادوی عروسکی و با نمک، آنها را حسابی خوشحال کنید.

3. ماشین اسباب بازی و عروسک: این دو وسیله بازی همیشه و همه جا همراه دختر بچه‌ها و پسر بچه‌ها می‌باشد و قطعا هر کودکی از دیدن این وسایل خوشحال و ذوق زده خواهد شد به خصوص اگر ماشین کنترلی باشد یا ماشین‌هایی که بچه‌ها می‌توانند در آنها بنشینند و حرکت کنند و عروسک‌هایی با قابلیت حرف زدن، آواز خواندن و یا حرکت کردن که دختر بچه‌ها را غرق خودشان می‌کنند.


4. تاب و سرسره خانگی: اگر از ابعاد اتاق کودکی که می‌خواهید برایش هدیه بخرید، تا حدودی اطلاع دارید و به نظرتان فضای کافی برای قرار دادن یک سرسره یا تاب اسباب بازی در اتاقش وجود دارد؛ می توانید این وسیله هیجان انگیز را به عنوان هدیه‌ای جذاب تهیه کنید. البته نمونه‌ای از تاب‌های اسباب بازی هستند که به چهارچوب در متصل شده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند که می‌توانید این مورد را هم در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید که این دو نمونه از اسباب بازی، جنسیت نمی‌شناسد و هر بچه‌ای را در هر سن و سالی جذب خود می‌کنند.

5. لوازم آشپزخانه: دختر بچه‌ها از داشتن ظروف اسباب بازی و یا لوازم خانگی اسباب بازی مثل یخچال، اتو، چرخ خیاطی و ... حسابی استقبال می‌کنند. و ساعت‌های زیادی در طول روز را می‌توانند بدون خستگی، با آن وسایل سرگرم بوده و در دنیای کودکانه خود غرق شوند.

6. ادوات موسیقی: برای سنین پایین‌تر مانند نوزادان که هنوز قابلیت بازی کردن ندارند می‌توانید از ارگ‌های کودکانهای خریداری کنید که صداهای سرگرم کننده را برای بچه‌ها ایجاد می‌کنند و برای کودکانی که سنشان بیشتر بوده و قابلیت درک صداها و نواختن را دارند، از انواع ارگ‌های پیشرفته‌تر، سنتور، گیتار، بلز و ... خریداری کنید که آنها را سرگرم می‌کند.

7. انواع میوه‌ها و حیوانات: برای بچه‌هایی تا سنین 3 الی 4 سال که در سن یادگیری و آشنایی با دنیای اطراف هستند می‌توانید از اسباب بازی‌های آموزشی مانند میوه و حیوانات و یا شناسایی رنگ‌ها خریداری کنید تا بتوانند با آنها آشنا شوند.

8. دوربین عکاسی کودکان: برای بچه‌هایی که در سن 5 سال به بالا هستند می‌توانید یک دوربین عکاسی مخصوص کودکان تهیه کنید تا بتوانند از صحنه‌های مورد علاقه‌شان عکس بگیرند.

9. خمیر بازی: این وسیله بازی بسیار دوست داشتنی و مورد علاقه بچه‌ها می‌باشد و علاوه بر اینکه حس لامسه آنها را تقویت می‌کند، می‌تواند بچه‌ها را با اشکالی که درست می‌کنند سرگرم سازد.

10. پازل: پازل یکی از آن وسیله‌های بازی است که علاوه بر تقویت هوش کودکان، در سرگرمی آنها نیز نقش خواهد داشت. پس می‌توانید با توجه به سن کودک مورد نظرتان از پازل‌های مناسب برای خرید هدیه استفاده کنید.

11. لگو: انواع و اقسام لگو با قیمت‌های مختلف برای سنین متفاوتی از کودکان دختر و پسر در بازار وجود دارد و به عنوان وسیله‌ای برای سرگرمی، می‌تواند در تقویت هوش هم اثر گذار باشد.

12. کتاب داستان و رنگ آمیزی: برای کودکان در هر سنی که باشند کتاب رنگ آمیزی به یادگیری و کنترل حرکات دستشان برای رنگ آمیزی دقیق کمک می‌نماید و خرید کتاب داستان مناسب سنشان هم که جزو هدیه‌های خوب به حساب می‌آید.

اگر برای خرید هدیه کودکان دنبال وسیله‌ای خاص و با کیفیت بودید که در فروشگاه‌ها پیدا نکردید، امکان خرید از سایت های خارجی مانند آمازون، علی اکسپرس، ایبی و ... به کمک سایت چارسوق وجود دارد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

به کمک چارسوق می توانید از سایت های خارجی مانند آمازون، ایبی، علی اکسپرس و ... خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.