اصطلاحات مهم در خرید از سایت‌های خارجی

اگر تاکنون به سایت‌های خارجی سر زده باشید قطعا اصطلاحاتی به چشمتان آمده که شاید کمی نامفهوم بوده و شما را برای خریدتان سردرگم کند. از آنجایی که سایت چارسوق به عنوان یک کارگزار خرید از خارج مشغول به کار است و شما می‌توانید هر محصولی را از سایت‌های خارجی معتبر انتخاب کرده و با ثبت سفارش کالا توسط لینک آن در چارسوق، خرید از خارج را تجربه کنید قرار است در این مقاله با اصطلاحاتی آشنا شوید که به هنگام پیدا کردن کالای مورد نظرتان ممکن است با آنها برخورد داشته و در خریدتان به دانستن معنی آنها نیاز پیدا کنید.

اصطلاحات مهم در خرید از ایبی

در سایت Ebay هر نوع کالایی اعم از نو یا دست دوم، مزایده‌ای و امکان آفر دادن وجود دارد که در این مطلب تمامی این اصطلاحات را توضیح خواهیم داد. در مقابل تصویر کالا و یا در قسمت پایین عنوان، کلمه‌ای با نام condition نوشته شده که در مقابل آن یکی از عبارات زیر درج شده است.

 • New یا New with tag

خرید از ebayهمان طور که از معنی کلمه پیداست، محصولاتی که با عنوان New چه در سایت ای بی و چه در سایت آمازون به فروش می‌رسند کاملا نو و آکبند می‌باشند و تگ محصول، کاتالوگ، جعبه و دیگر لوازم جانبی آنها به همراه کالا به دستتان خواهد رسید.

 • New without tag

خرید از آمازونمحصولات نو که تگ یا برچسب آنها به هر دلیلی حذف شده باشد را با این عنوان در سایت Ebay برای فروش قرار می‌دهند. اگر تگ یا برچسب محصول برایتان اهمیتی ندارند، خرید این کالاها هیچگونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 • new without box

خرید از خارجاین عبارت هم همانطور که از اسمش پیداست، مختص محصولاتی می باشد که نو بوده اما جعبه ندارند. چنانچه خرید از ebay را به منظور هدیه انجام می‌دهید، این کالا مناسب شما نمی‌باشند.

 • Used

usedهم در سایت ایبی و هم در سایت آمازون محصولات دست دوم به فروش می‌رسند. پس اگر این اصطلاح را در مقابل محصولی مشاهده کردید بدانید که قبلا استفاده شده و حتی ممکن است از نظر عملکرد یا ظاهر، دچار نقص باشد. در صورتی که قصد خرید محصولات دست دوم را دارید حتما توجه کنید که آیا خرید آن برای شما به صرفه است یا خیر!

 • Used-Like New یا Used very good

این کلمه بدان معنی است که کالای مورد نظر شما دست دوم بوده اما کاملا سالم و مانند یک کالای نو می‌باشد. گاهی وقت‌ها خرید چنین محصولاتی به شرط قیمت مناسب‌تر نسبت به کالای نو، کاملا به صرفه و پرسود خواهد بود. این محصولات معمولا در سایت EBAY به فروش می‌رسند.

 • For parts or not working

خرید از آمازون

این عنوان برای کالاهایی به کار می‌رود که دست دوم بوده و فقط قسمت‌هایی از آن قابل استفاده است. معمولا خرید چنین کالاهایی در صورتی که یک قطعه یا دستگاه صنعتی باشد به صرفه است که بتوان از قطعات سالم آن در دستگاه دیگری استفاده کرد.

 • Open Box

خرید از ایبی آمریکابعضی از خریداران، محصولات Open Box را با کالای دست دوم اشتباه می‌گیرند. این محصولات فقط پلمپ آنها باز شده اما استفاده شده نیستند و مانند یک کالای نو قابل خرید هستند.

 • Temporarily Out of Stock

این گزینه را معمولا در سایت آمازون مشاهده خواهید کرد. این بدان معناست که محصول مورد نظر شما در بازار موجود نیست اما تولید آن به پایان نرسیده و قابل سفارش دادن است. بعد از سفارش، از سمت تامین کننده به شما اطلاع می‌دهند که چه زمانی این کالا برای شما ارسال خواهد شد.

 • Refurbished

خرید دست دوممحصول دست دومی که روی آن تعمیرات انجام شده و مشکلات آن برطرف شده یا قسمت‌های معیوب آن تعویض شده و اکنون به عنوان یک کالای سالم عرضه می‌گردد را Refurbished گویند. این محصول ممکن است جعبه هم داشته باشد اما انتظار یک کالای نو را نباید داشته باشید با در نظر گرفتن تمام جوانب نسبت به سفارش آن اقدام کنید.

 • pre-owned

این دسته از محصولات معمولا، کالاهای پشت ویترین یک مغازه بوده و یا در شرایط خوبی نگهداری شده است. در حقیقت نه به عنوان یک کالای نو محسوب می‌گردند و نه به عنوان یک کالای دست دوم می‌توان به آنها نگاه کرد.

این محصولات اگر ایراداتی داشته‌اند نیز به حالت اولیه خود بازگردانده شده و تمام کارایی و نقص‌های احتمالی آن توسط فروشنده در توضیحات ذکر شده است که برای تجربه خرید از ای بی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 • Renewed

خرید از amazonمحصولات renewed، همان کالاهای Pre-Owned هستند که بررسی‌های بیشتری روی آنها انجام شده و مانند یک کالای کاملا نو در دسترس متقاضیان خرید از ای بی یا خرید از آمازون قرار می‌گیرند.

 • Pre-Order

و اما در نهایت این عنوانیست که ممکن است در بیشتر سایت‌های خارجی برای برخی محصولات مشاهده کنید. این عبارت بدان معناست که محصول مورد نظر، در حال تولید بوده و شما می‌توانید پیش سفارش برای خرید آن را ثبت کنید تا به محض آماده شدن، برای شما ارسال شود.

گاهی ممکن است تولید محصولات Pre Order تا یکسال نیز زمان ببرد.

بازگشت
به اشتراک گذاری این مطلب

نوشته شده توسط چارسوق

به کمک چارسوق می توانید از سایت های خارجی مانند آمازون، ایبی، علی اکسپرس و ... خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.